30 یا 30

سیاسی اقتصادی اجتماعی علمی

خانم رايس: قذافي به من بسیارعلاقه شخصي داشت!!!!!


كاندوليزا رايس، وزير خارجه‌ سابق آمريكا در زندگي‌نامه خود كه به زودي منتشر مي‌شود، نوشته‌ است، سرهنگ قذافي به وي "علاقه شخصي" داشته و در هنگام ملاقات با او در ليبي، وي را به چادر خود دعوت كرده است.
به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري فرانسه، معمر قذافي، رهبر سابق ليبي در سپتامبر ۲۰۰۸ در شهر طرابلس با كاندوليزا رايس، وزير خارجه‌ وقت آمريكا ملاقات كرده بود.

رايس در زندگي‌نامه خود نوشته است، قذافي به وي اصرار كرده بود تا ملاقات آن‌ها در چادر شخصي او برگزار شود اما وي نپذيرفته و اصرار كرده تا اين ملاقات در يك مكان رسمي برگزار شود و در نهايت در آشپزخانه‌ شخصي قذافي با او ملاقات كرده است!

رايس در كتاب خود مي‌نويسد: در ملاقات با قذافي او يك نوار ويدئويي از تصاويرم را به من هديه داد كه در آن آهنگي در ستايش من بر روي تصاوير پخش مي‌شد!

در ادامه‌ اين كتاب آمده است: قذافي در ملاقات با رايس او را "پرنسس آفريقايي" ناميده
 است!

رايس مي‌نويسد: در فيلم ويدئويي مذكور، تصاوير من و ساير رهبران جهان وجود داشت و در آن آهنگي به نام "گل سياه در كاخ سفيد" بر روي تصاوير پخش مي‌شد كه يك آهنگ‌ساز ليبيايي آن را ساخته بود.

به نوشته رايس، قذافي در ملاقات با او بدون رعايت ادب بلند بلند نطق مي‌كرده است.

قذافي در اين ملاقات به رايس گفته است: به رييس جمهور (جورج بوش) بگوييد كه مذاكرات در خصوص راه حل دو كشوري براي مسئله‌ اسراييل و فلسطين را پايان دهد، اين دو كشور بايد تبديل به يك كشور شوند به نام "اسراطين"!

رايس مي‌گويد: نطق سرهنگ قذافي پس از اخراج ناگهاني دو مترجم حاضر در اتاق به پايان رسيد.

رايس ادامه مي‌دهد: شايد اخراج دو مترجم به خاطر ناراحتي قذافي از گفته‌هاي من درخصوص نظرش بوده است.

ملاقات رايس و قذافي در اقامتگاه باب العزيزيه در طرابلس برگزار شد. مكاني كه در ۱۹۸۶ به دستور رونالد ريگان، رييس جمهور وقت آمريكا بمباران شده بود. ريگان در آن سال‌ها قذافي را "سگ ديوانه (هار)" ناميده بود.

رايس در كتاب خود، دليل ملاقات با قذافي را تلاش ديپلماتيك براي منصرف كردن قذافي از ادامه‌ برنامه‌ تسليحات كشتار جمعي‌اش دانسته است.


برچسب‌ها: جنایات
+ نوشته شده در  شنبه سی ام مهر ۱۳۹۰ساعت ۱۳:۳۷ بعد از ظهر  توسط همین نزدیکیها  | 

حاميان ديروز قذافي مدعيان امروز ليبي

تلاش منفعلانه غرب براي بهره گيري از هلاكت ديكتاتور حاميان ديروز قذافي مدعيان امروز ليبي
در پي انتشار خبر مرگ ديكتاتور ليبي به دست انقلابيون در شهر «سرت» موجي از شادي و پايكوبي سراسر اين كشور را دربرگرفت.
در پي قتل ديكتاتور ليبي به دست انقلابيون و شادي مردم اين كشور، آمريكا براي نفوذ دوباره در ليبي خيز برداشت. به گزارش خبرگزاري ها، لحظاتي پس از كشته شدن قذافي به دست انقلابيون در شهر سرت، «باراك اوباما» رئيس جمهور آمريكا در اظهاراتي مداخله جويانه، براي مردم ليبي خط و نشان كشيد و آينده مورد نظر آمريكا و غرب را به آنها ديكته كرد.
به گزارش خبرگزاري مهر، باراك اوباما، در يك كنفرانس خبري، در اظهاراتي فريبكارانه براي منحرف كردن افكارعمومي از حمايت هاي گسترده غربي ها از قذافي در دوره حكومت ديكتاتوري اش و روابط گرم و پنهاني ميان آنها گفت: قذافي با مشت آهنيني حكومت كرد و اكنون مي توان گفت كه رژيم وي براي هميشه سرنگون شده است.
رئيس جمهور رنگين پوست آمريكا كه در واكنش به كشته شدن قذافي، سخن مي گفت افزود: كشته شدن قذافي، صفحه دوره دردناك از تاريخ ليبي را درهم پيچاند.
باراك اوباما در اظهارات مداخله جويانه براي مردم ليبي خط و نشان كشيد و به آنها هشدار داد، بايد هر چه سريع تر براي پايان مرحله انتقالي و برگزاري انتخابات دموكراتيك و ساخت كشوري دموكراتيك همراه با فضايي تسامح به زعم اوباما، آماده شوند.
رئيس جمهور آمريكا در بخش ديگري از دولتمردان جديد ليبي خواست دمكراسي را براي مردم اين كشور به ارمغان بياورند. «هيلاري كلينتون» وزير خارجه آمريكا كه در سفر غيرمنتظره اي در افغانستان به سر مي برد، از طريق گوشي هاي هوشمند طي يك مصاحبه تلويزيوني از مرگ قذافي مطلع شد.
مرگ قذافي
معمر قذافي ديكتاتور مخلوع ليبي سرانجام پس از يك ماه مقاومت در زادگاه خود در شهر «سرت»، همزمان با آزادسازي آن توسط يك جوان انقلابي به نام «احمد شيباني» به قتل رسيد.
براساس گزارش خبرگزاري ها، احمد شيباني جوان انقلابي ليبيايي سلاح كمري طلايي معمر قذافي را پس از بازداشت از دستش خارج كرد و با آن به زندگي ديكتاتور ليبي پايان داد.
اين در حالي است كه پيش از اين از خودكشي و كشته شدن معمر قذافي در شهر سرت در جريان درگيري شديد خبرهايي منتشر شده بود، اما تصاويري كه از شبكه هاي خبري دنيا پخش شد، نشان مي داد، قذافي ابتدا زنده بود و انقلابيون او را به صورت ايستاده گرفته بودند، اما در ادامه با قطع فيلم، عكس وي در حالي كه بر روي زمين افتاده است نشان داده شد.
شبكه «العربيه» با يكي از انقلابيون كه گفته مي شود، ابتدا او معمر قذافي را دستگير كرده است گفت وگو كرد، كه اين انقلابي گفت: قذافي براي جلوگيري از دستگيري به سرداب ها رفته و در آنجا مخفي شده بود، اما ما موفق به دستگيري او شديم.
به گفته اين انقلابي به سبب شدت تيراندازي و درگيري ها، قذافي از ناحيه سينه هدف اصابت گلوله قرار گرفت، و در نهايت بر اثر شدت جراحات وارده و خونريزي شديد مرد.
با اين حال، با توجه به شرايط دشوار حاكم در ميدان نبرد، احتمال اينكه يكي از انقلابيون خودسرانه سرهنگ را به ضرب گلوله كشته باشد، نيز وجود دارد و هرج و مرج و بي نظمي شديدي در زمان دستگيري قذافي در محل درگيري ها حاكم بوده است.
«عبدالله الباكر» رئيس شوراي انقلابيون طرابلس نيز تائيد كرد؛ معمر قذافي و معتصم قذافي در شهر سرت زنده بازداشت و در راه مصراته يا پس از انتقال به اين شهر كشته شدند.
وي درباره كشته شدن معمر قذافي و معتصم پسرش و نيز سيف الاسلام اظهار داشت: قذافي هرگز تصور نمي كرد، دست انقلابيون به او برسد و در اين توهم بود كه مي توان پيروز شد، چرا كه اطرافيان اطلاعات نادرستي به او مي داند.
الباكر متذكر شد: معتصم فرزند قذافي هم زنده بازداشت شده بود و به مصراته منتقل شد و شنيديم كه در مصراته كشته شد از سوي ديگر خبر كشته شدن سيف الاسلام فرزند قذافي ، وزير دفاع و چند تن از سران رژيم سابق ليبي منتشر شده است، اما رسانه هاي خبري فقط، تصاويري از جسد معتصم را به نمايش گذاشتند.
از سوي ديگر يك مقام رسمي در ليبي روز جمعه گفت: خاكسپاري جسد معمر قذافي، تا زمان انجام بررسي هاي دادگاه بين المللي كيفري به تعويق خواهد افتاد.
به گزارش «آسوشيتدپرس»، «محمد السايه» عضو ارشد شوراي انتقالي ليبي اظهار داشت: يك گروه بي طرف از خارج به كشور خواهند آمد تا اوراق رسمي را بررسي كنند.
السايه اضافه كرد: نيروهاي انقلابي پس از كشتن ديكتاتور سابق اين كشور، جسد او را از سرت به مصراته بردند و جسد وي طبق موازين اسلامي و بدون مراسم عمومي دفن خواهد شد.
اين در حالي است كه پيش از اين «عبدالسلام عليوه» يكي از فرماندهان شوراي ملي انتقالي ليبي روز جمعه اعلام كرد كه جسد قذافي يك روز پس از مرگش طبق موازين اسلامي دفن خواهد شد.
با اين حال با گذشت يك روز از مرگ قذافي، مردم مصراته و سراسر ليبي به جشن و شادماني خود از كشته شدن ديكتاتور ادامه مي دهند و انقلابيون ليبي نيز سجده شكر به جاي مي آورند.
براساس اين گزارش، تصاوير به نمايش گذاشته شده در رسانه هاي خبري جهان حاكي از به راه افتادن كاروان هاي شادي مردم ليبي در خيابان هاي مصراته، طرابلس است.
اما با اين حال كشته شدن ديكتاتور ليبي، معماهاي بسياري را لاينحل گذاشت و نقش غربي ها در طول چهار دهه حكومت قذافي در معما باقي ماند.
همچنين سرنوشت «امام موسي صدر» كه از 34 سال پيش تاكنون در ابهام باقي مانده است، بدون برجاي ماندن علائمي براي پاسخ به آن نامعلوم مي ماند.
محافل سياسي و خبري غرب كه تا سال گذشته از دوستان نزديك قذافي بودند، طي ديروز و همزمان با درج خبر مرگ قذافي، وي را حامي جبهه مقاومت ضدصهيونيستي و حتي نزديك به ايران معرفي مي كردند! اين در حالي است كه ديكتاتور ليبي پس از حل ماجراي هواپيماي لاكربي و فروپاشي شوروي در سال 1991، پيوند بسيار نزديكي با اروپا و آمريكا برقرار كرده بود و حتي در پي كوتاه آمدن قذافي از داشتن نيروگاه هاي هسته اي، به كشورهاي مستقل از جمله ايران پيشنهاد مي شد كه از مدل ليبي پيروي كنند.
علاوه بر اينها، دستگاه هاي اطلاعاتي «سيا»ي آمريكا و «ام.آي-6» با دستگاه اطلاعاتي قذافي پيوندهاي بسيار نزديكي داشتند و بسياري از متهمان مسلمان را غربي ها جهت شكنجه شدن، به ماموران اطلاعاتي قذافي تحويل داده بودند. پيوند اطلاعاتي دولت قذافي و غرب به قدري قوي بود، كه در پي پناهنده شدن «موسي كوسا» رئيس پيشين دستگاه اطلاعاتي ليبي و وزير خارجه وقت به انگليس، سران لندن و واشنگتن از اين شخص به خاطر همكاري ديرينه اش با آنها تشكر كرده بودند.
مقامات فرانسوي نيز با ادعاي نقش داشتن جنگنده هاي اين كشور در متوقف كردن كاروان قذافي، نسبت به نقش داشتن در ماجراي دستگيري و قتل ديكتاتور ليبي، اعلام كردند كه احساس افتخار مي كنند. اين در حالي است كه رهبران رياكار پاريس تا همين اواخر به دولت قذافي سلاح مي فروختند و شركت هاي فرانسوي در بخش نفت ليبي حضور بسيار پر رنگ داشتند. «هيلاري كلينتون» وزيرخارجه آمريكا و ديگر مقامات آمريكايي نيز مدعي شدند يك هواپيماي بدون سرنشين اين كشور در ماجراي دستگيري و قتل قذافي نقش داشت.مصادره قتل قذافي به نفع خود در حالي توسط سران ناتو صورت مي گيرد كه هواپيماهاي ناتو بارها انقلابيون را در جنگ 9 ماهه اخير ليبي هدف قرار داده اند.
به هر حال، مردم ليبي مسلمان هستند و هيچگاه حمايت غرب از قذافي را فراموش نمي كنند.


برچسب‌ها: اعراب
+ نوشته شده در  شنبه سی ام مهر ۱۳۹۰ساعت ۱۲:۴۲ بعد از ظهر  توسط همین نزدیکیها  | 

دیشب وزیر علوم فقط خود کشی نکرد!!!


محمد مهاجری در خبرآنلاین نوشت: 
کسی پارچه ای را به مغازه خیاطی برد و از خیاط خواست برایش کت و شلوار بدوزد. پارچه را که روی میز گذاشت، با لحن تند و عصبانی خطاب به خیاط گفت: «هفته دیگه نیام بگی سوزنم شکست، چرخم خراب شد، حالم خوب نبود، برق نداشتیم و ... اصلا فلان فلان شده پارچه ام را بده نمی خوام برام کت و شلوار بدوزی.»

کسانی که حرفهای دیروز وزیر علوم را درباره کرسی های آزاداندیشی شنیده اند لابد آن را مصداق حکایت بالا یافته اند. هنوز نه به دار است و نه به بار است، جناب وزیر خط و نشان می کشد که کرسی آزاداندیشی جای عناد با نظام نیست، معاندان نباید به این گونه محافل راه پیدا کنند، مقررات انضباطی را قاطعانه اجرا می کنیم و ... 

آقای وزیر که ظاهرا دوست ندارد این کرسی ها _با وجود تاکید رهبر معظم انقلاب_ راه بیفتد و مخالفت صریح با آن را هم در حد خود نمی داند، با تهدیدهای غلاظ و شداد برخورد می کند که هیچ رئیس دانشگاهی جرات برگزاری چنین کرسی هایی را نکند. رئیس دانشگاهی که سرش درد نمی کند، چرا دستمال ببندد؟ 

آقای دکتر دانشجو تصور می کند، بزرگان نظام که از تاخیر یکی دو ساله برگزاری کرسی های آزاداندیشی صریحا ابراز نگرانی و گلایه کرده اند، نمی دانند هزینه های این کار چیست و چقدر است. قطعا بزرگان به این موضوع، واقف تر از وزیر علوم هستند، اما هزینه های آن را در برابر منافع و برکاتش قابل اعتنا نمی دانند. 

اینکه کرسی های آزاد اندیشی ممکن است مورد سوءاستفاده قرار گیرد تردیدبردار نیست اما کدام آدم عاقلی، هوای پاک را بر خود حرام می کند، از ترس اینکه مبادا قدری گرد و غبار او را بیازارد؟ 

شاید جناب وزیر از اینکه در کرسی های آزاد اندیشی به نگرشها و عملکردهای سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و عقیدتی دولت دهم و البته شخص ایشان نقدهای اساسی وارد شود نگران است و آن را عناد با نظام می داند. این نگرانی کاملا قابل فهم است و آقای دکتر دانشجو حق دارد در برابر آن بایستد و با ابزار «برخورد انضباطی» با هر تفکر منتقدی مبارزه کند. 

حتی اگر این فرض را هم قبول نکنیم و چنین بپنداریم که وزیر محترم علوم واقعا دغدغه عناد با نظام را دارد، کارش، خودکشی از ترس مرگ است.نیست

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و هفتم مهر ۱۳۹۰ساعت ۱۷:۱۰ بعد از ظهر  توسط همین نزدیکیها  | 

فردوسی:حالم خراب است!

52 سال و سه ماه و 9 روز است که رو به جنوب ایستاده‌ای و خیره نگاه می‌کنی، به کجا؟ یا به چه؟ بگو چشم به راه چه‌ چیز یا چه کسی هستی که هنوز پیدا نکرده‌ای‌اش؟ حتما از سیر تحولات این سرزمین و این شهر، متعجب نیستی؛ چون حکیمی؛ حکما داناتر از آنند که فرداها مایه حیرتشان شود.

پس چرا سالهاست که به جنوب خیره شده‌ای و پلک نمی‌زنی جناب حکیم؟ در انتظار تولد زال دیگری هستی یا خسته‌ای از به قهقرا رفتن زبان شیرین پارسی؟ شاید تو هم انتظار ساخت موزه‌ای را می‌کشی که شایسته نگهداری از تندیست باشد؟ شاید به فرصت‌های سوخته نگاه می‌کنی و از سهل‌انگاری‌ها دلخوری یا  از اینکه حالت وخیم است و توی این شهر شلوغ صدایت به گوش کسی نمی‌رسد، نگرانی!

بیا و یکبار دیگر هم فریاد کن جناب حکیم ابوالقاسم فردوسی و یادآوری کن که باید قدر تو را بدانیم و به ما یادآوری کن که اگر مجسمه فردوسی نباشد، فردوسی برای بسیاری از ما در این شهر می شود فقط یک اسم روی یک میدان توی یک شهر مثل تهران، همین و بس!

به گزارش ایسنا، میدان فردوسی تهران که روزگاری یکی از مهمترین میادین پایتخت بوده، تاکنون سه مجسمه از این شاعر نامدار را در دل خود جای داده است. نخستین مجسمه فردوسی، دهم مهرماه سال 1324 هجری شمسی، یعنی درست شصت و شش سال پیش، همزمان با جشن مهرگان ایرانیان باستان، در میانه میدان فردوسی نشست و طی مراسمی در همین مکان، از آن رونمایی شد. پیشنهاد ساخت این مجسمه از سوی جمعی از پارسیان هند و در ایام مراسم جشن هزارمین سال تولد فردوسی و افتتاح آرامگاه این شاعر نامدار پارسی، در سال 1305 مطرح و با موافقت مسوولان انجمن آثار ملی، توسط راس بهادر ماترا ـ مجسمه ساز شهیر هندی ـ ساخته شد.

اگرچه ساخت این مجسمه دو متری که حدود 5/2 تن وزن دارد، در سال 1319 به پایان رسید، اما به دلیل مشکلات ناشی از بروز جنگ جهانی دوم، اهدای آن به ایران تا اواخر سال 1323 به تاخیر افتاد. اما بالاخره کلنگ بنای پایه مجسمه، در بهمن ماه سال 1323 به زمین خورد تا درست هشت ماه پس از آن، هدیه پارسیان هند در تهران جلوس کند.

تا پیش از سال 1338 که سومین مجسمه میدان فردوسی و ثمره کوشش مرحوم استاد ابوالحسن خان صدیقی ـ پدر مجسمه‌سازی نوین ایران ـ در این میدان جای بگیرد، مجسمه هندی به رو ‌به روی دانشکده ادبیات دانشگاه تهران منتقل و یک مجسمه دیگر از این شاعر ملی برای مدتی کوتاه در میدان فردوسی نصب شد.

فریدون صدیقی، فرزند استاد ابوالحسن خان صدیقی که مجسمه دوم میدان فردوسی را کریه و دچار اشکالات آناتومی و ساختاری می‌داند، با بیان اینکه مجسمه دوم ظاهرا به مشهد منتقل و در اختیار اداره میراث فرهنگی این شهر قرار دارد، درباره سومین مجسمه میدان فردوسی که توسط پدر وی ساخته شده و اکنون سالهاست از ارتفاع 12 متری نظاره‌گر فراز و نشیب‌های زندگی پایتخت نشینان است، گفت: ساخت این مجسمه در سال 1337 و از سوی انجمن آثار ملی طی قراردادی به استاد ابوالحسن خان صدیقی که در آن زمان در ایتالیا به سر می برد سپرده شد و اوایل سال 1338 نیز، کار ساخت آن به پایان رسید.

فریدون صدیقی با بیان اینکه جنس این مجسمه، سنگ مرمر کارارا و ارتفاع آن بیش از سه متر است، درباره شمایل مجسمه توضیح داد: در قسمت پایین این مجسمه، پیکر کودکی زال ـ از شخصیت‌های شاهنامه ـ تصویر شده است. آن طور که در شاهنامه آمده است زال بر روی کوه قاف بزرگ شد، بنابراین پایه مجسمه به صورت یک تخته سنگ طبیعی که حاکی از داستان زندگی زال است، تهیه شد.

وی که از سوی پدر، مامور نصب مجسمه فردوسی بود، ادامه داد: بر همین اساس برای پایه مجسمه، تخته سنگی با 59 تن وزن از کوه الوند واقع در استان همدان جدا و به تهران منتقل شد و بالاخره کار نصب مجسمه فردوسی بر روی این قطعه سنگ نتراشیده انجام گرفت.

حال مجسمه فردوسی وخیم است

سومین و آخرین مجسمه نصب شده در میدان فردوسی از هفدهم خرداد سال 1338 تا همین حالا، میهمان گرامی پایتخت بوده و در این سال‌ها، هر ایرانی هنردوستی را سر ذوق آورده است و همه ما بارها از دیدن این مجسمه، به زبان پارسی و شاعر نامدار ملی‌مان و به هنر دستان مرحوم استاد ابوالحسن خان صدیقی که گوستینوس آمبروزی ـ مجسمه ساز شهیر ایتالیایی ـ او را میکل‌آنژ شرق لقب داده است، به خود بالیده‌ایم.

اما دیگرانی هم هستند که با تماشای این مجسمه محزون می‌شوند؛ آنهایی که به حال این اثر فاخر ملی دل می‌سوزانند و نگران ادامه روند تخریب بخشی از هویت شهر تهران، در غفلت مدیریت شهری هستند.

محزون تر از همه شاید، فریدون صدیقی ، فرزند استاد ابوالحسن خان باشد که دلش هم از کوتاهی در نگهداری این اثر باارزش و آسیب‌هایی که به آن رسیده و هم از نورپردازی نادرست مجسمه و بلندمرتبه سازی در حریم آن خون است.

وی با اشاره به اینکه آب و هوای تهران، بدترین شرایط برای نگهداری از آثار اینچنینی است و نقش زیادی در فرسوده شدن این مجسمه دارد، به دوبار مرمت مجسمه فردوسی در سال های 84 و 88 توسط خودش اشاره کرد و افزود: در مرتبه دوم مرمت متوجه شدم که به دلیل فرورفتن زمین، شرایط آب و هوا و عواملی از این دست، وضعیت مجسمه وخیم است و اگر قرار است این مجسمه ماندگار باشد، باید هرچه زودتر آن را به مکان مناسبی که از عوامل فرسایشی به دور است، منتقل کرد.

صدیقی با بیان اینکه پیش از مرمت، این مجسمه دچار آسیب‌های متعددی شده بود، گفت: در زمان مرمت مواردی نظیر شکسته شدن انگشت مجسمه در نتیجه آویزان کردن پوستر و سپس چسباندن آن با چسب بدون رعایت نکات علمی مرمت، ترک برداشتن مجسمه در نتیجه گرما و سرما و حتی پوشاندن آن با لایه کنیتکس و رنگ کردن آن مواجه بودم. با این وجود به دلیل ارتفاع مجسمه، از معرض برخی آسیب‌ها هم دور مانده و شاکله آن به خوبی حفظ شده است.

مجسمه‌های باارزش تهران به موزه منتقل می‌شوند اما وقتی که موزه ساخته شود!

هنوز محل احداث موزه مشخص نشده است

سید مجتبی موسوی ـ مدیر اداره حجم سازمان زیباسازی شهر تهران از جدیت شهرداری برای نگهداری از مجسمه فردوسی و دیگر آثار حجمی هویت ساز تهران نظیر مجسمه‌های خیام در پارک لاله، کوهنورد در میدان دربند، گرشاسب در میدان حر و امیرکبیر در مدرسه دارالفنون سخن گفت.

موسوی با اشاره به قالبگیری مجسمه فردوسی توسط عبدالله حسام ـ تکنسین ماهر مجسمه‌های قدیمی و تهیه نسخه بدل این مجسمه از جنس فایبرگلاس، تاکید کرد: این اقدام به منظور جایگزینی مجسمه بدل در میدان فردوسی و نگهداری مجسمه اصلی در موزه‌ای که به این منظور احداث خواهد شد صورت گرفته، اما جایگزینی زمانی صورت می گیرد که موزه ساخته شده باشد.

به گفته مدیر اداره حجم سازمان زیباسازی شهر تهران، مطالعات اولیه ساخت این موزه انجام شده اما هنوز مکان آن مشخص نشده است.

موسوی وعده داد که با ساخت چنین موزه‌ای، نسبت به ساخت نسخه بدل کلیه مجسمه‌های باارزش شهر تهران اقدام و ترتیب انتقال نسخه‌های اصلی به موزه داده شود.

فریدون صدیقی هم که خودش پیشنهاد جایگزینی مجسمه بدل به جای مجسمه فردوسی را با شهرداری در میان گذاشته، از قول شهرداری برای ساخت موزه‌ای در تهران به نام استاد ابوالحسن خان و به منظور انتقال مجسمه‌های ارزشمند شهر خبر داد. اما توقع دارد که کار ساخت موزه خیلی زودتر از اینها به سرانجام رسیده باشد. او نگران است که کندی شهرداری در عمل به قول و وعده‌ای که داده، بشود حکایت نوشداروی بعد از مرگ سهراب!

وی ساخت نسخه بدل مجسمه فردوسی را اقدامی به جا دانست، اما از غفلت شهرداری درباره مجسمه اصلی و در عین حال تمرکز بر مراقبت دائم از نسخه بدلی که اکنون در باغ عین‌الدوله تهران نگهداری می‌شود، دلخور است.

به اعتقاد فرزند استاد صدیقی، این اقدام شهرداری مثل این است که طلا را بفروشیم و به جای آن حلبی بخریم و بعد با همه توان از حلبی مراقبت کنیم!

او تکاپوی شهرداری برای ساخت نسخه بدل برخی مجسمه‌های با ارزش شهر را به آتشی تشبیه کرد که خیلی زود گر می‌گیرد و خیلی زود هم تمام می‌شود و حتی خاکستری از آن باقی نمی‌ماند.

مجسمه میدان فردوسی علیرغم وعده‌ها در فهرست آثار ملی ثبت نشد

فریدون صدیقی با اشاره به انتقادات بی ثمری که پیش از این به بلندمرتبه سازی و ساخت برج شاهنامه در حریم میدان فردوسی داشته است، توضیح داد: ثبت مجسمه فردوسی در فهرست آثار ملی نیز از دیگر وعده‌های محقق نشده است.

وی خاطرنشان کرد: در صورتی که این مجسمه به عنوان اثر ملی ثبت شود، سازمان میراث فرهنگی می‌تواند درباره حریم آن تصمیماتی اتخاذ و از بلندمرتبه‌سازی که متاسفانه در حال حاضر انجام شده جلوگیری کند.

صدیقی همچنین از نحوه نورپردازی مجسمه فردوسی در اعیاد و مراسم شادی گلایه‌مند است و می‌افزاید: چراغانی و ریسه پیچ کردن مجسمه غیراصولی است و اصول نورپردازی استاندارد درباره مجسمه فردوسی اعمال نشده است ولی هیچ یک از اینها، به‌ اندازه روند نگران کننده فرسایش مجسمه دل ما را خون نکرده است.

نمودهای عینی غفلت از المان‌های هویت‌ساز پایتخت و کوتاهی نسبت به نگهداری از مجسمه‌های با ارزش آن، صدور مجوز تخریب و نوسازی برای بناهای تاریخی که گاهی تنها با مقاصد اقتصادی صورت می‌گیرد تاکنون زخم‌های زیادی را برای تهران و هویت شهرمان به جا گذاشته که قطعا هیچ المان مدرن یا مجسمه چینی نمی‌تواند جایگزین آنها شود و مبادا پیش بینی فرزند استاد ابوالحسن خان درست از آب دربیاید و موزه مجسمه‌های باارزش پایتخت، بشود نوشداروی بعد از مرگ سهراب ! باشد که مسوولان امر هرچه سریعتر فکری اساسی برای این موضوع کنند.

آزاد نگار

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و هفتم مهر ۱۳۹۰ساعت ۱۴:۵ بعد از ظهر  توسط همین نزدیکیها  | 

زنگرایی در ریاست جمهوری .تز رحیم مشایی یا احمدی نژاد

از خاله نرگس تا همسر احمدی نژاد + عکس

40 بانوی نقش آفرین!! از نگاه ارگان دولت: از خاله نرگس تا همسر احمدی نژاد و سخنگوی مرکز زنان
روزنامه ایران ، ارگان دولت در ویژه نامه خاتون خود، بخشی را هم به معرفی 40 بانوی نقش آفرین اختصاص داده است که برخی نام های ذکر شده در آن تعجب برانگیز هستند.

در میان این 40 نفر که اسامی و تصاویر آنها منتشر شده، نام های برخی ورزشکاران، اساتید دانشگاه، هنرمندان، زنان فعال در مقاومت ضدصهیونیستی و ... آمده است اما در کنار آنها اسامی نمایندگان و وزیران زن و برخی افراد دیگر آمده که معلوم نیست نقش آفرینی آنها چه بوده است که جزو جهل بانوی نقش آفرین مملکت شده اند، افرادی مانند:

نسرین سلطانخواه و فاطمه آلیا نمایندگان مجلس
آزاده آردکانی رئیس سابق موزه ملی
فاطمه بداغی معاون حقوقی رئیس جمهور
اعظم السادات فرحی همسر رئیس جمهور
فرحناز ترکستانی معاون وزیر بهداشت

فاطمه رجبی همسر غلامحسین الهام
مریم ارشدی سخنگوی مرکز امور زنان
سوسن کشاورز گزینه رئیس جمهور برای تصدی وزارت آموزش و پرورش و مشاور سابق رئیس جمهور
الهام امین زاده نماینده مجلس هفتم و نايب رئيس فراکسیون حمايت از ايرانيان خارج از كشوربدستور مشایی

مهناز افشار بازیگر

هدیه تهرانی بازیگر

آزاده آل ایوب (خاله نرگس)

همچنین در بخش گروه مشاوران انتشار نشریه خاتون نام های آشنای زیر نیز به چشم می خورد که در جای خود تامل برانگیز است:

سعید مرتضوی دادستان سابق تهران و رئیس فعلی کمیته مبارزه با قاچاق کالا و ارز
فاطمه بداغی معاون حقوقی رئیس جمهور
محمد جعفر بهداد مدیر سابق ایرنا و از مدیران ارشد نهاد ریاست جمهوری
فرحناز ترکستانی رئیس مستعفی سازمان ملی جوانان و معاون وزیر بهداشت
سوسن کشاورز گزینه رئیس جمهور برای تصدی وزارت آموزش و پرورش و مشاور سابق رئیس جمهور
و ...

چهل بانوی نقش آفرین !!(به ترتیب از بالا سمت راست):

مرضیه وحید دستجردی (وزیر بهداشت)، مهناز افشار (هنرمند)، نسرین سلطانخواه (معاون علمی رییس جمهور)، هلن سپاهی (ورزشکار)، فاطمه آلیا (نماینده مجلس)، سمیرا اصلانپور (نویسنده)، آزاده اردکانی (رییس موزه ملی)، فاطمه بداغی (معاون حقوقی رییس جمهور)

الهام حمیدی (هنرمند)، فروغ نیلچی زاده (استاد دانشگاه)، ارغوان رضایی (ورزشکار)، مروه شربینی (شهیده حجاب)، اعظم السادات فراحی (همسر رییس جمهور)، آلینوش طریان (مادر فیزیک ایران)، سیده اعظم حسینی (نویسنده کتاب دا)، طاهره صفار زاده (قرآن پژوه و شاعر)

راضیه شیرمحمدی (ورزشکار)، مهدخت بروجردی علوی (استاد علوم ارتباطات)، آیات القرمزی (شاعر مجاهد بحرینی)، سیده زهرا حسینی (راوی کتاب دا)، آتوسا (شهبانوی پارسی)، فرحناز ترکستانی (معاون وزیر بهداشت)، ترانه علیدوستی (هنرمند)، مریم مجتهدزاده (معاون رییس جمهور)

الهه رضایی (مجری برنامه کودک)، زن روستایی، الهام امین زاده (نماینده مجلس هفتم)، الهه احمدی (ورزشکار)، فاطمه رجبی (نویسنده)، فهیمه رحیمی (نویسنده)، راشل کوری (شهید آزادیخواه آمریکایی)، هدیه تهرانی (هنرمند)

پروین اعتصامی (شاعر شهیر ایرانی)، خدیجه آزادپور (ورزشکار)، مریم ارشدی (سخنگوی مرکز امور زنان)، ریم صالح الریاشی (الگوی زنان استشهادی در فلسطین)، فریبا کوثری (هنرمند)، لیلی حسنی اسکویی (استاد دانشگاه)، آزاده آل ایوب (خاله نرگس)، سوسن کشاورز (مشاور سابق رییس جمهور)

برداشت:http://www.fardanews.com

ببینید:http://imanema.blogfa.com/9007.aspx


برچسب‌ها: زنگرایی دولت دهم
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و هفتم مهر ۱۳۹۰ساعت ۱۱:۱۶ قبل از ظهر  توسط همین نزدیکیها  | 

گلوبالیسم یا جهانی شدن

برای آنکه دهکده جهانی را بهتر بشناسید ابتدا با ید با واژه بزرگتری که به جهانی سازی  موسوم است ،آشنا شوید واژه ای که حدودا از دهه 1960 رواج یافته است و بستر اولین فرهنگ معتبری بود که در سال 1961 میلادی تعاریفی برای اصطلاحات Globalism (جهان گرایی) و Globalization(جهانی سازی) ارائه کرد . 
اصولا هنگامی که از جهانی سازی و جهانی شدن سخن به میان می آید ، نام هربرت مارشال مک لوهان ، دانشمند علوم ارتباطات و جامعه شناس کانادایی که این نظریه را برای اولین بار به شکل کنونی ارائه کرد نیز مطرح می شود. عمده ترین 
مباحث 
 مک لوهان در آثارش  به جریان  ارتباطات و تحول ابزارهای آن در بازه های زمانی پیش رو اشاره دارد. 
مهمترین آثار وی عبارت انداز : کهکشان گوتنبرگ : شناخت انسان چاپی ( 1964 ) ، برای درک رسانه ها ( 1964) ، رسانه پیام است ( 1967 ) ، جنگ و صلح در دهکده ی جهانی ( 1968 ) و... 
مک لوهان ادوار تاریخی بشررا بر مبنای نوع ارتباط و تحول ابزار ارتباط بشری طبقه بندی نموده و در این راستا برای تاریخ بشر سه مرحله را ازهم تفکیک می کند : 
1) مرحله ی بدوی و بی سوادی 
2) مرحله ی ارتباط کتبی 
3) مرحله ی ارتباط الکترونیک 
از دیدگاه مک لوهان دنیای امروز یک دنیای الکترونیکی است و رسانه های الکترونیکی با گسترش خود فاصله های زمانی و مکانی موجود میان انسانها را از بین برده اند . به عبارتی دقیق تر وسایل ارتباط جمعی جدید مانند تلویزیون ، رادیو ، مطبوعات ، اینترنت و ... شیوه های زندگی بشری را تحت تاثیر خود قرار داده و متحول نموده و به گونه ای جهان کنونی را به یک دهکده ی کوچک تبدیل کرده اند .

 مک لوهان این دهکده ی کوچک را دهکده  جهانی می نامد که در آن افکار و اعمال جوامع از یک دیگر پنهان نمی باشند و در عین حال تاریخ شاهد به منصه ظهور رسیدن یک نوع جدید از فردگرایی انسانی است .

ازدیدگاه وی دردهکده  جهانی هرگونه اتفاقی که دریک نقطه می افتد قابل تسری و تعمیم به دیگر نقاط دهکده است . چرا که فرایند تبادل اطلاعات ، علوم و اندیشه با سرعت قابل ملاحظه ای درجریان است . بنابرآن چه که تا کنون گفته شد جهانی سازی را می توان این گونه تعریف کرد : 
جهانی سازی در واقع عبارت است از فرایند فشردگی فزاینده  زمان و مکان که مردم دنیا به واسطه  آنها و به صورت آگاهانه در جامعه جهانی ادغام می شوند .

 به بیان دیگر جهانی شدن معطوف به فرایندی است که در جریان آن فرد و جامعه در گستره ی جهانی با یکدیگر پیوند می خورند . 
از تعریف فوق چنین بر می آید که جهانی سازی فقط یک مفهوم اقتصاد محور نیست و چه بسا حوزه های سیاسی ، اقتصادی ، فرهنگی و اجتماعی را نیز در بر می گیرد . از این رو برخی معتقدند که جهانی شدن جوامع بشری را در سه جبهه مورد حمله قرار می دهد : جبهه ی اقتصادی ، جبهه ی ایدئولوژی و جبهه  نظامی . 
جبهه  اقتصادی : از طرق گوناگونی مانند سرمایه ی ارزی صندوق بین المللی پول ، سازمان تجارت جهانی ، بانک جهانی ، تسلط اقتصاد مبتنی بر خصوصی سازی و .... 
جبهه  ایدئولوژی : حمایت از موسسات پژوهشی ، دانشگاه ها ، رسانه های گوناگون مانند سی ان ان ، تایمز و دیگر رسانه های خبری 
جبهه  نظامی : مانند جنگ جهانی علیه تروریسم


دکتر پیروز مجتهد زاده ، صاحب نظر ایرانی در تحلیل پیامدهای جهانی سازی ، دو نوع پیامدهای مثبت و منفی را برای آن ذکر می کند . 
پیامدهای مثبت جهانی سازی عبارت اند از : 
1) پیامدهای مثبت مانند بهم پیوستن فزاینده ی اقتصادها 
2) ازمیان رفتن موانع و حرکت اطلاعات و آگاهی ها 
3) اقتصادی کردن جهان به جای ایدئولوژیک کردن آن 
پیامدهای منفی آن عبارت اند از : 
1) ازمیان رفتن امنیت شغلی در جهان 
2) افزایش شکاف میان سرمایه داران و فقراء 
3) گسترش سود جویی و سود پرستی که منجر به مادی گرا شدن فرهنگ ها می شود 

آنتونی گیدنز در باب جهانی سازی معتقد است که زمان و مکان مفهوم سنتی خود را دردنیای صنعتی جهانی شده از دست می دهند و کم رنگ تر می شوند و بسیاری از نهاد ها مانند دولت ها ، سازمان های بین المللی و ... از نو در این جهان جدید تعریف می شوند .

در تعریف "گلوبالیسم" به طور مختصر باید گفت                    
گلوبالیسم ، نهضتی فراگیر و جهانی است که به پدیده ی جهانی شدن می پردازد. گلوبالیسم در اصطلاح به معنای بینش جهانی ، سیاست جهانی و جهانی سازی است . و گلوبالیست فردی است که از بینش جهانی و جهانی شدن هواداری می کند . گلوبالیست ها معتقدند به دلیل ظهور و حضور فراگیر رسانه ها و برداشته شدن مرزهای مادی و جغرافیایی و کم رنگ تر شدن مفهوم ناسیونالیسم و رفع کشمکش های قبیله ای و قومی ، اکنون بشر در مرحله ای است که .... 

 
+ نوشته شده در  دوشنبه هجدهم مهر ۱۳۹۰ساعت ۱۱:۵۸ قبل از ظهر  توسط همین نزدیکیها  | 

تونل توحید یا تونل وحشت!

تصادفات تونل توحید به صفر رسید
رئیس پلیس راهور تهران گفت: همزمان با اجرای طرح ممنوعیت ورود کامیون، اتوبوس و موتورسیکلت وقوع تصادف در تونل توحید به صفر رسید.

سردار حسین رحیمی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اجرای طرح ممنوعیت ورود کامیون، اتوبوس و موتورسیکلت به تونل توحید گفت: خوشبختانه با گذشت یک ماه از اجرای این طرح و با همکاری خوب مردم حوادث ترافیکی تونل توحید به صفر رسیده است. اجرای این طرح به منظور کاهش تصادفات و آلودگی تونل ادامه می یابد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه موتورسیکلت از ایمنی کمتری نسبت به خودروها برخوردار است و تصادفات بسیاری در تونل رخ داده تردد این وسیله را ممنوع اعلام کردیم. همچنین تردد کامیون و اتوبوس در تونل به علت آلایندگی زیاد ممنوع است.

رئیس پلیس راهور تهران با اشاره به کنترل الکترونیکی تونل تاکید کرد: هم اکنون خط اضطرار تونل به دوربین مجهز شده و خودروهایی که از این خط برای تردد استفاده کنند، جریمه می شوند. 

ضمن اینکه دوربین های کنترل سرعت با راه اندازی خودروهای دارای سرعت بیش از 60 کیلومتر را اعمال قانون می کنند.برچسب‌ها: تونل توحید یا تونل وحشت, دانلود, قالیباف
+ نوشته شده در  چهارشنبه سیزدهم مهر ۱۳۹۰ساعت ۱۵:۱۹ بعد از ظهر  توسط همین نزدیکیها  | 

کشف حجاب مینا لاکانی+فیلم

به گزارش جام نیوز؛ شبکه صدای آمریکا وابسته به وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا، که دست بلندی در کشف حجاب و حمله به اعتقادات جوانان ایرانی دارد، بازهم در برنامه خود تلاش کرد یک ایرانی بدون حجاب را به نمایش بگذارد.
براساس این گزارش، مینا لاکانی، بازیگرسینما و تئاتر در برنامه شباهنگ صدای آمریکا بدون، حجاب حاضر شده تا اهداف این شبکه ضد ایرانی را تامین کند.
وی در مصاحبه با این شبکه خود را مبرا از حزب بازی خواند ولی مدعی شد به خاطر همبستگی با مردم، از ایران خارج شده است.
لاکانی در این مصاحبه عدم حضورش در صدا وسیما را نه ضعف بازیگری و نامناسب بودن برای نقش، بلکه سیاسی خوانده و تصورات ذهنی مبنی برتماس های مشکوک را مطرح کرد.
یاد آور می شود، مینا لاکانی در سال 1348 درتهران متولد شد و با بازی در تئاتر هملت به کارگردانی دکتر قطب الدین صادقی وارد عرصه ی بازیگری شد. پس از آن با فیلم «پرواز را به خاطر بسپار» به کارگردانی حمید رخشانی اولین تجربه ی سینمائی خود را پشت سر گذاشت، با فیلم «روز فرشته» به کارگردانی بهروز افخمی حضور خود را در سینما تثبیت نمود. لاکانی با بازی در فیلم «دیدار» به کارگردانی محمدرضا هنرمند توانست سیمرغ بلورین و دیپلم افتخار بهترین بازیگر زن را از سیزدهمین جشنواره ی فیلم فجر دریافت کند. بعدها او در فیلم های مختلف سینمائی به ایفای نقش پرداخت و حضور در تلویزیون را با سریال «همسفران» و فیلم تلویزیونی «پریماه» تجربه کرد. ایفای نقش در تله تئاترهای «کسب و کارهای آقای فابریزی» و «در پوست شیر» قسمتی دیگر از فعالیت های تلویزیونی لاکانی را شامل می شود.
گفتنی است، پیش از این هم شبکه صدای آمریکا در برنامه خود با نوعی روانشناسی، فریبا داودی مهاجر را مجبور کرد تا روسری را از سر خود بردارد.


برچسب‌ها: کشف حجاب مینا لاکانی, دانلود, باز هم برهنگی بازیگری دیگر, زن, کشف حجاب
+ نوشته شده در  چهارشنبه سیزدهم مهر ۱۳۹۰ساعت ۱۳:۲۴ بعد از ظهر  توسط همین نزدیکیها  | 

مینا لاکانی هم برهنه شد!مسابقه برهنگی بازیگران زن ایرانی و تو دهنی یک دختر آمریکایی+عکس

تودهنی زن آمریکایی به مینا لاکانی


راسخون : در پی کشف حجاب مینا لاکانی، بازیگر سینما و تلویزیون در مقابل دوربین شبکه دولتی صدای آمریکا، شبکه لس آنجلسی لایو در خبر امروز خود 29 سپتامبر (7 مهر) گفت: «مینا لاکانی، بازیگر سینما و تاتر در یکی از برنامه های شبکه صدای آمریکا بدون حجاب مقابل دوربین حاضر شد و گویا با این کار می خواهد نشان دهد که دیگر خیال برگشتن به ایران را ندارد.»
 

به گزارش راسخون به نقل از جام نیوز، این شبکه در بیان علت مهاجرت لاکانی به نقل از وی ادامه داد: «لاکانی ابراز داشته است که به خاطر همبستگی با مردم ایران از ایران خارج شده است[!]»
 

لایو افزود: «در همان زمانی که مینا لاکانی بی حجاب جلوی تلویزیون صدای آمریکا حاضر می شود یک دختر فارغ التحصیل رشته خبر نگاری در آمریکا به نام مریم، با حفظ حجاب خود در صدا و سیمای آمریکا به عنوان خبرنگار مشغول به کار می گردد.»

 

 

 


 

 

دانلود

 علی هفتاد

 

به گزارش جام نیوز؛ شبکه صدای آمریکا وابسته به وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا، که دست بلندی در کشف حجاب و حمله به اعتقادات جوانان ایرانی دارد، بازهم در برنامه خود تلاش کرد یک ایرانی بدون حجاب را به نمایش بگذارد.

علی هفتاد


برچسب‌ها: مینا لاکانی هم برهنه شد, باز هم برهنگی بازیگری دیگر
+ نوشته شده در  چهارشنبه سیزدهم مهر ۱۳۹۰ساعت ۱۰:۴۰ قبل از ظهر  توسط همین نزدیکیها  | 

چند عکس ..


اولین نشست فرهنگی اجتماعی روسای دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی با محور دانشگاه، دین مداری و تربیت عالم ملکوتی با حضور وزیر علوم برگزار شد. فرهاد رهبر، رییس دانشگاه تهران یکی از حاضران این همایش بود. به نظر می رسد او لحظاتی از یک سخنرانی را در خواب قیلوله است.http://jahannews.comبرداشت از:l


نمی دونستیم دیدن مجلات بوردا و زنانه هم جزو کار های نمایندگی هست.ظاهرا میگن این هم  خانم دکتر الهام امین زاده است. در مجلس  قبل (هفتم)حالا هم ظاهرا  معاون پژوهشی دانشکده حقوق دانشگاه تهرانه...اگه اونجا هم اینطوری  باشه که معلومه  وضع پژوهش....... !!

+ نوشته شده در  سه شنبه دوازدهم مهر ۱۳۹۰ساعت ۱۵:۳۵ بعد از ظهر  توسط همین نزدیکیها  | 

اخرین اس ام اس خاوری!

س س س س سلام

من خاوری هستم.الان تو کانادام.

اینجا شدیدا بارون و برف میاد میگن3000میلیارد زره برف و بارون با همه!

جام خوبه نگران نباشید.

من 1جای کوچیک نقلی دارم میرم اونجا.

اما کلا یه اتاق به اون اختصاص دادم به پولام.

کوچیکه یه ویلاست تو کبک 30هزار میلیاردیه.

یه وقت تهمت نزنین که من هم تو این اختلاس دست داشتما...مدیون میشینا....

ضمنا من فرار نکردم  گفتم که مدتی اومدم هوا خوری .

ناممو بخونین نوشتم من زود بر میگردم

این هفته میام

شایم امشب خوب بخوابین شب دراز است و قلندر بیدارعکس شب

زود میام زود زود

زود زود زود...چشم به هم بزنی اومدم..پیش پیش پیش 

راحت بخواب

با سه هزار میلیارد تومان چه کارها که نمیشه ک�…برچسب‌ها: اخرین اس ام اس خاوری
+ نوشته شده در  سه شنبه دوازدهم مهر ۱۳۹۰ساعت ۱۵:۲۰ بعد از ظهر  توسط همین نزدیکیها  | 

محاسبات 3000میلیاردی!+طنز کیهان درباره اختلاس میلیاردی و بستنی طلا!

سه هزار میلیارد تومان یعنی پرداخت سیصد هزارتومان پاداش به هر نفر تهرانی با جمعیت ده میلیون نفری!

سه هزار میلیارد تومان یعنی هدیه ۴۲ هزار تومان به هر نفر ایرانی باجمعیت ۷۰ میلیون نفری!

سه هزار میلیارد تومان یعنی قیمت حدود سی میلیون بشکه نفت!

سه هزار میلیارد تومان یعنی پرداخت ۸ مرغ به هر نفر ایرانی با جمعیت ۷۰ میلیون نفری بدون معطلی در صف!

سه هزار میلیارد تومان یعنی پرداخت ۵/۳ کیلو گوشت گوساله به هر نفر ایرانی با جمعیت ۷۰ میلیون نفری!

سه هزار میلیارد تومان یعنی ۵/۲ کیلو گوشت گوسفندی به هر نفر ایرانی با جمعیت ۷۰ میلیون نفری!

سه هزار میلیارد تومان یعنی هدیه دویست هزار دستگاه اتومبیل سمند سورن به دویست هزار خانوار!

سه هزار میلیارد تومان یعنی هدیه بیش از ۲۳ هزار دستگاه اتوموبیل تویوتا لنکروز به بیش از ۲۳ هزار خانوار!

سه هزار میلیارد تومان یعنی هدیه یک میلیون دستگاه تلویزیون ۴۶ اینچ ال‌ای دی سونی به یک میلیون خانوار!

سه هزار میلیارد تومان یعنی می‌توان بیش از یکصدو پنجاه بار به کره ماه سفر کرد!


کیهان در ستون طنز خود نوشت:
 
گفت: هيچ فكر كردي كه اگر 3هزار ميليارد تومان اختلاس از بانك صادرات را تبديل به اسكناس هزار توماني كنند، طول آن 480 ميليون كيلومتر مي شود!
گفتم: تو هيچ فكر كردي كه با اين 3هزار ميليارد تومان مي توان از رستوران برج ميلاد 30 ميليون بستني طلايي 400هزار توماني خريد!
گفت: «جن» هم جن هاي قديم، خيلي كه زور مي زدند دو تا النگو و يك انگشتر بلند مي كردند.
گفتم: مرد حسابي! بحث «جن» براي رد گم كردن است. بعضي ها وقتي از كنار جن رد مي شوند، جن از ترس، بسم الله، اعوذبالله مي گويد!
گفت: پس چطور، اين همه سازمان هاي بازرسي و نظارت و حراست و دم و دستگاه عريض و طويل مديريت بانك ها و... متوجه اختلاس به اين بزرگي و هنگفتي نشده اند؟!
گفتم: چه عرض كنم؟! از يارو پرسيدند متوجه شدي كه ديشب زلزله اومد؟ گفت آره! پرسيدند؛ بيدار بودي؟ گفت؛ نه! خوابيده بودم. پرسيدند از راديو و تلويزيون شنيدي؟ گفت؛ نه! پرسيدند؛ توي روزنامه خوندي؟ جواب داد نه! پرسيدند؛ پس از كجا متوجه شدي؟ يارو گفت؛ يك اسكناس هزار تومني تو جيب شلوارم بود. صبح كه بلند شدم، ديدم تبديل به پول خرد شده فهميدم ديشب زلزله شديدي اومده!


+ نوشته شده در  سه شنبه دوازدهم مهر ۱۳۹۰ساعت ۱۴:۳۷ بعد از ظهر  توسط همین نزدیکیها  | 

احمدی نژاد یا حسینی یا بهمنی باید پاسخگو باشند،آیا دولت پاسخگو نباید به وظیفه اش عمل کند؟!؟

تابعیت دوگانه خاوری؛ تبعه سایر کشورها از مناصب دولتی محروم اند، حسینی و بهمنی پاسخگو باشند
تابعیت دوگانه خاوری؛ تبعه سایر کشورها از مناصب دولتی محروم اند، حسینی و بهمنی پاسخگو باشند
یک مقام مسئول در بانک ملی اعلام کرد که آقای خاوری اصلا کاری در ایران نداشت که برگردد! اصلا قرار نبود آقای خاوری به کشور برگردد!

به گزارش شفاف، به صراحت ماده ۹۸۹ قانون مدنی، هر تبعه ایرانی كه بدون رعایت مقررات قانونی بعد از تاریخ ۱۲۸۰ شمسی با تابعیت خارجی تحصیل كرده، از هرگونه مشاغل دولتی محروم خواهد بود.

از آنجا که بانک ملی یک نهاد دولتی محسوب می شود و ایران نیز تابعیت دوگانه را قابل قبول نمی داند، در صورت اثبات تابعیت دوگانه خاوری رییس بانک ملی، بهمنی و شمس الدین حسینی باید در این زمینه پاسخگو باشند.

بهمنی که ناتوانی او این روزها حتی بر همگان اثبات شده و در به حراج گذاشتن حیثیت جمهوری اسلامی در پرونده اختلاس متهم است، به جای پاسخگویی از موضع طلبکار وارد شده و به فرافکنی مشغول است.

بهمنی دیروز در گفتگو با ایران، منتقدین را به تسویه حساب شخصی متهم کرد و با توصیه ای اخلاقی گفت: من خطاب به این افراد می گویم که مسائل گروهی، تسویه حساب های شخصی و فرافکنی ها را کنار بگذاریم، واقعیات را بپذیریم و همه به قوه قضائیه کمک کنیم تا در جریان واقعی قرار گیرد و براساس آن تصمیم گیری کند.

به نظر می رسد طلب کار بودن بعد از گناه، شیوه ای است که در بین دولتی ها باب شده است و فراموش کرده اند حتی در قبال خطاهای فردی در یک سیستم، رئیس باید پاسخگو باشد که چرا افراد را کنترل نکرده و از سیستم تحت اختیارش حفاظت نکرده است.باید نشست و دید، ادامه ماجرای این دزدی بزرگ چه خواهد شد وآیا سرانجام کسی عذر خواهی می کند و اشتباهش را می پذیرد یا تقصیرها از یکی به دیگری منتقل می شود!

اصلا قرار نبود آقای خاوری به کشور برگردد! نقش اتاق فکر در فرار خاور چه بود؟

فارس از قول یک مقام مسئول در بانک ملی که نخواست نامش فاش شود خبر داد که آقای خاوری کاری در ایران نداشت که برگردد! اصلا قرار نبود آقای خاوری به کشور برگردد!

در چند روز گذشته اینكه خاوری فرار كرده است یا فرارش داده اند پرسشی بوده است كه از سوی خبرگزاری های داخلی مطرح شده است، حتی خبرگزاری فارس در گفت وگو با یك منبع آگاه اعلام كرد كه ماجرای استعفای خاوری در اتاق فكری طراحی شده است كه ظاهرا در پی یافتن راهی برای تبرئه مدیران اقتصادی دولت از تخلف سه هزار میلیارد تومانی بوده است. نقش اتاق فکر در خروج خاوری چه بوده است؟ مسئله ای که در پاسخ به فرار یا فراری دادن خاوری نقش کلیدی دارد! محمد جهرمی، مدیرعامل برکنار شده بانک صادرات هفته گذشته در بیانیه تندی مدعی شد دست هایی در دولت باعث فرار خاوری از كشور شده اند.

با وجود اینکه، محمودرضا خاوری، مدیرعامل بانك ملی و رییس شورای عالی هماهنگی بانك های دولتی از سوی برخی از آگاهان اقتصادی، متهم ردیف نخست اختلاس ۱۳ رقمی نیست اما اكنون چند روزی می شود كه به دلیل فرار از صحنه و عبور از مرزهای کشور در صدر اخبار داخلی و خارجی قرار دارد.

خاوری اما مشکل را به شکل دیگری رفع کرد. خاوری در نامه ای علت خروج خود را به این شکل بیان کرده است:«با توجه به مشكلات عصبی حادث شده و بیماری مزمن كه از آن شدیدا رنج می برم، متاسفانه قادر به كنترل احساسات خود نیستم كه تلفنی صحبت كنم، وضعیت [ایجادشده] بسیار متاثرم كرد، هیچ گاه این همه تحقیر نشده بودم. » وی در این نامه که به ریاست کل حوزه مدیریت نوشته شده است، گفته است که «ان شاء الله به زودی شما و همكاران را از نزدیك زیارت خواهم كرد».انتشار این نامه در شرایطی كه گمانه زنی ها درباره برگشتن یا برنگشتن خاوری مطرح است می تواند جای تامل باشد.

بعد از همه اینها اما دیروز پرده دیگری از زندگی خاوری رو شد.گفته شده که خاوری تابعیت دوگانه دارد و در خارج از ایران برای خود برو و بیایی دارد.خانه سه میلیون دلاری در کانادا و داشتن ۸ شرکت هواپیمایی نمونه های از وضعیت خاوری بود که در رسانه ها مطرح شد.

نكته جالب ماجرا اینجا است كه خاوری برای اهالی رسانه نیز چهره ای كاملا آشنا تر از سایر مدیران بانكی دارد. او آنقدر به مدیریت خود ایمان داشت كه كوچك ترین انتقاد از طریق هر رسانه ای را تاب نمی آورد و به هر شكلی بود سعی داشت تا جلوه ای مقبول از خود ارایه دهد.

حال اینكه چگونه خاوری با خانه سه میلیون دلاری در كانادا و در اختیار داشتن سند هشت شركت هواپیمایی مدیریت بر بانك ملی را ترجیح داده است، پرسشی است كه مسوولان دولتی به آن پاسخ دهند.

اما اگر این حرف و حدیث ها درباره تابعیت دوگانه خاوری صحت داشته باشد که البته تا کنون تکذیب هم نشده است بیش از همه باید وزیر اقتصاد و رئیس بانک مرکزی در اینباره پاسخگو باشند چرا که بر اساس قانون، انتصاب تبعه سایر کشورها را به مناصب دولتی منع شده است.

گزارش : سایت شفاف (www.shafaf.ir)


برچسب‌ها: احمدی نژاد
+ نوشته شده در  دوشنبه یازدهم مهر ۱۳۹۰ساعت ۱۴:۱۳ بعد از ظهر  توسط همین نزدیکیها  | 

وقتی رییس بانک مرکزی از فرار خاوری اظهار بی اطلاعی میکند!!

محمود بهمنی امروز در حاشیه جلسه هیئت دولت در پاسخ به سئوال خبرنگاران درباره فرار محمود رضا خاوری مدیرعامل مستعفی بانک ملی از کشور گفت: نسبت به این موضوع بی اطلاع هستم.
رئیس کل بانک مرکزی ایران در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت از فرار محمودرضا خاوری مدیرعامل بانک ملی ایران به خارج از کشور اظهار بی اطلاعی کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمود بهمنی امروز در حاشیه جلسه هیئت دولت در پاسخ به سئوال خبرنگاران درباره فرار محمود رضا خاوری مدیرعامل مستعفی بانک ملی از کشور گفت: نسبت به این موضوع بی اطلاع هستم.

بهمنی پس از بازگشت از سفر بانک جهانی در واشنگتن امروز در جلسه دولت حاضر شد تا گزارشی از استعفا و برکناری مدیران بانکی به اعضای دولت ارائه کند.
 
مدیرعامل سابق بانک صادرات ایران در بیانیه‌ای به بیان ناگفته‌های خود از اختلاس بزرگ پرداخت و با اشاره به فرار مدیرعامل سابق بانک ملی به کانادا، مطرح کرد: اکنون عوامل مرتبط با محمودرضا خاوری در بانک مرکزی و دولت درصدد رفع و رجوع این فرار که با کمک و پشتیبانی برخی از آنان انجام گرفته است، هستند.
نکته:
واقعا که کشور گل و سنبل است حق دارند که بی اطلاعند ما هم بی اطلاعیم ببینم شما اطلاعی دارید؟!!

+ نوشته شده در  یکشنبه دهم مهر ۱۳۹۰ساعت ۱۸:۱۸ بعد از ظهر  توسط همین نزدیکیها  | 

آقازاده ‌‌خاوری صاحب 8آژانس هواپیمایی+ عکس+اخرین نامه محمود رضاخاوری قبل از خروج از ایران


انتخاب نوشت:

شنیده شده خاوری طی این سالها بیکار نبوده و 8 آژانس هوایی به نام فرزندش "الف. خاوری" خریداری کرده است که یکی از آنها آژانس جری کاپلین Jerry caplan Travel است. 

همچنین شنیده شده، سرمایه این آژانس ها از طرف هواپیمایی ماهان به پاس وامهای کلانی که از طریق بانک سپه ( زمان ریاست خاوری ) دریافت کرده تامین شده است. 

از سوی دیگر، شنیده شده "خاوری" در دوران ریاست بر بانک ملی، میلیون ها دلار از پولهای بانک ملی را به نزدیکان خویش بصورت ال سی های سوری اهدا کرده است. از جمله ی اینها، شرکت ( msn) وافع در دبی است. شرکتی که تنها با سفارش و دستور خاوری میلیون ها درهم از بانک ملی شعبه دبی را بدون کوچکترین وثیقه و ضمانت بانکی دریافت کرده است.
پس از پيگيري هاي نماينده ويژه رئيس قوه قضائيه در پرونده فساد كلان بانكي، هفته گذشته محمد جهرمي از رياست بانك صادرات بركنار شد و محمودرضا خاوري نيز از رياست بانك ملي استعفا داد و به خارج رفت. خاوري در سالهاي قبل، هويت كانادايي گرفته است و خانواده اش از سالها قبل در آن كشور اقامت داشته اند.
مدير عامل مستعفي بانك ملي ايران در نامه‌اي كه چند روز پيش براي همكاران خود نوشته، با توصيف وضعيت خويش، وعده بازگشت داده است.

به گزارش ايسنا، متن كامل نامه محمودرضا خاوري به شرح زير است:

«بسمه تعالي

جناب آقاي دشتي

رياست محترم اداره كل حوزه‌ مديريت

با سلام

با توجه به مشكلات عصبي حادث‌شده و بيماري مزمن كه از آن شديدا رنج مي‌برم، متاسفانه قادر به كنترل احساسات خود نيستم كه تلفني صحبت كنم، وضعيت ‌[ايجادشده] بسيار متاثرم كرد، هيچ‌گاه اين همه تحقير نشده بودم.

خواهشمندم سلام اين جانب را به همه همكاران عزيز، خاصه جناب‌ آقاي قيطاسي و جناب ‌آقاي‌ صفا، جناب‌ آقاي پدرام‌ و اعضاء محترم هيات مديره برسانيد.

انشاء‌الله به‌زودي شما و همكاران را از نزديك زيارت خواهم كرد. لطفا متن پيوست را در اختيار مخاطبان آن فورا قرار دهيد.

خداوند يار و ياورتان باد».

همچنین سایت الف خبر داد : نامه خاوري پس از آن واصل شده است كه مقامات عالي رتبه وزارت اقتصاد تلاش كردند تلفني با وي مكالمه كنند.
 
پيگيري خبرنگار الف نشان مي دهد مديرعامل سابق بانك ملي ايران قبل از رفتن به خارج، در پرونده تخلف بانكي بزرگ چندين ساعت بازجويي شده است. وزير اقتصاد از سفر وي به خارج از كشور اطلاع داشته است. هنوز معلوم نيست آيا وزير اقتصاد موضوع سفر خارجي خاوري را قبلا به مقامات قضايي اطلاع داده بوده يا نه.
 
پس از پيگيري هاي نماينده ويژه رئيس قوه قضائيه در پرونده فساد كلان بانكي، هفته گذشته محمد جهرمي از رياست بانك صادرات بركنار شد و محمودرضا خاوري نيز از رياست بانك ملي استعفا داد و به خارج رفت. خاوري در سالهاي قبل، هويت كانادايي گرفته است و خانواده اش از سالها قبل در آن كشور اقامت داشته اند.
 
محمد جهرمي هفته گذشته در بيانيه تندي مدعي شد دستهايي در دولت باعث فرار خاوري از كشور شده اند. مسئولان بانك ملي ادعا كردند خاوري پس از انجام ماموريت كاري روز جمعه به ايران بازخواهد گشت ولي خاوري تاكنون به كشور برنگشته و تلفن هاي خود را نيز پاسخ نمي دهد.برچسب‌ها: 8ازانس اقازاده خاوری
+ نوشته شده در  یکشنبه دهم مهر ۱۳۹۰ساعت ۱۸:۳ بعد از ظهر  توسط همین نزدیکیها  | 

جنگ و اختلافات را کنار بگذاریم دیگر تهاجم فرهنگی بر ما رسوخ کرده ایا باز هم جنگ نرم انکار می شود؟!

ارسال به دوستان
وقتی جنگ نرم فرهنگی انکار می‌شود؛
آگهی دی‌جی‌های زن در روزنامه پرتیراژ!

خبرگزاری فارس: لذت یک شب به‌یادماندنی، مراسمی در حد انفجار، عروسی رویایی و فراموش نشدنی، کلماتی است که این روزها، آزادانه برای تبلیغ "دی‌جی‌‌‌ها و خواننده‌های زن" در آگهی‌های تبلیغاتی برخی روزنامه‌ها به چشم می خورد.

خبرگزاری فارس: آگهی دی‌جی‌های زن در روزنامه پرتیراژ!

سرمان به اصلاحات، اصولگرایی، فتنه،‌ هدفمندی یارانه‌ها، انرژی هسته‌ای، فوتبال کثیف و هزار جور دغدغه و این آخری‌ها هم به اختلاس یا به تعبیری فساد بزرگ گرم شده است و در این هیاهو اصلا متوجه ورود گربه شوم تهاجم فرهنگی به خانه‌مان نشدیم و نشان‌ داده‌ایم که هیچ توجهی به جنگ نرم فرهنگی که مقام معظم رهبری سال‌ها قبل به آن اشاره کرده بود، نداریم. 

در سایه غفلت ما بود که انواع و اقسام فرهنگ‌های مبتذل غربی و شرقی با دستان خودمان وارد ذهن خردسال تا کهنسالمان شد تا جایی که دیگر نوجوان امروز ایران تا زمانی که هزار جور الگو و مد رنگارنگ غربی با کمترین هزینه در اختیارش قرار می گیرد، رها نمی‌کند تا سراغ الگوهای ایرانی_اسلامی که در حال خاک خوردن و احتمالا از بین رفتن هستند، بروند. 

تا همین چند دهه قبل رسم عروسی‌های ما این بود که چند روز بعد از اینکه خانواده دو طرف به توافق می‌رسیدند سور و ساط مراسم عروسی برپا می‌شد ولی انگار یادمان رفته که آن زمان اگر برای برگزاری مراسم با کمبود جا روبه‌رو بودیم، می‌توانستیم به همسایه خود که آن روزها از برادرمان به ما نزدیک‌تر بود اطلاع دهیم تا تمام دار و ندارش را در اختیارمان بگذارد.

اما با گذشت زمان،‌ نه‌تنها رنگ و شیوه زندگی‌های ما تغییر کرد بلکه اعتقادات برخی از ما هم آب رفت و در حال حاضر ضدارزش‌هایی که زمانی حتی امکان خطور به ذهنمان را نداشتند، ارزش شده‌اند و انجام ندادنشان محال و غیرممکن.

اگر زمانی در عروسی، با سلام و صلوات مراسم را سپری می‌کردیم و عروس و داماد با دعای خیر بدرقه می‌شدند امروز با ریتم بابا کرم و ساسی‌مانکن و البته dj زن به خانه بخت می‌روند.

مدتی قبل بود که برای انتخاب تالار عروسی پرتیراژترین نیازمندی‌های صبح کشور را ورق می‌زدم که با صفحه‌ای روبه‌رو شدم که پر بود از شماره‌ تلفن‌هایی که می‌توانستی با یک تماس، گروه موسیقی را به مراسم دعوت کنی تا هم خودت و هم مهمانانت را در یک شب خاطره‌انگیز به مرز انفجار برسانی.

انفجار، خاطره‌انگیز، رویایی، اطمینان، فراموش نشدنی و در آخر دی‌جی‌های خانم و آقا کلماتی بود که اجازه نداد چشم از آن صفحه بردارم و به کار خودم که تماس با تالارهای عروسی بود بپردازم. علامت تعجبی که بابت این کلمات در سرم ایجاد شد، کار خودش را کرده بود و تصمیم گرفتم با چند دفتری که شماره خود را ثبت کرده بودند، تماس بگیرم. 

تماس اول؛ اجرای برنامه از 50 هزار تا 9 میلیون تومان
با اولین شماره‌ای که به چشمم خورده بود تماس گرفتم و از آقایی که خودش را مسئول معرفی می‌کرد خواستم تا منوی خود را برای انفجار مراسم معرفی کند.

این فرد با بیان اینکه با هزینه‌ای بین 50 هزار تا 9 میلیون تومان می‌تواند منوی خود را تغییر دهد گفت: در منوی 50 هزار تومانی برنامه فقط با لپ‌تاپ‌ اجرا می‌شود ولی با صرف هزینه 9 میلیون تومانی می‌توانی از یک موسیقی زنده و با کیفیت لذت ببری.

مسئول این دفتر درباره کیفیت منوی 9 میلیون تومان گفت: در این منو یک گروه کامل موسیقی به همراهساسی مانکن برنامه را اجرا خواهند کرد که او را 2 "دی‌جی‌های خانم" همراهی می‌کنند.
این فرد هزینه حضور چند دقیقه‌ای ساسی مانکن در مراسم عروسی را 3 میلیون تومان عنوان کرد و گفت اگر باغ هم متعلق به خودت باشد یا جداگانه آن را تهیه کنی، 3 میلیون تومان هم کسر خواهد شد.

البته عروس و دامادی که باغ را هم از این دفتر درخواست کنند مورد الطاف مدیران قرار می‌گیرند و مبلغ ورودی باغ را پرداخت نمی‌کنند.

وقتی به او اطمینان می‌دهم که مراسم مختلط است به من می گوید: برای اینکه هزینه کمتری بپردازی، می‌توانی یک DJ آقا با دستگاه 3700، تومبا زن، آتش‌بازی و با تقبل هزینه‌های مربوط به رفت‌وآمد گروه، در حدود یک میلیون تومان پرداخت کنی.
اجرای مراسم تا نزدیک سحر به شرط اینکه باغ خارج از شهر باشد
از او درباره اینکه گروه تا چه ساعتی می‌تواند در برنامه حضور داشته باشد و اینکه چه آهنگ‌هایی می‌تواند اجرا کند، سوال کردم که گفت: درباره آهنگ هیچ محدودیتی نداریم و هر آهنگی که بخواهید از سنتی تا پاپ، اجرا می‌کنیم. مراسم هم معمولا تا ساعت یک نیمه‌شب می‌توان برنامه اجرا کرد و بعد از آن مسئولان انتظامی برخورد خواهند کرد، اما اگر برنامه خارج از شهر باشد نهایتا تا حدود ساعت 3 صبح می‌توان اجرا کرد.
هزینه اجرای برنامه توسط گروه کاملا زنانه 3 میلیون تومان
وقتی از مسئول این دفتر سوال کردم اگر بخواهم تمام مراسم را گروهی از زنان اجرا کنند، هزینه چه‌قدر خواهد شد، گفت: اگر کیبورد، تومبا، گیتار، نورپردازی، آتش‌بازی برعهده زن باشد و 2 خواننده زن هم حضور داشته باشند، هزینه گروه 3 میلیون تومان خواهد شد.
فیلم عروسی دیگران را ببینید؛ بعد قرارداد ببندید
تقریبا تمام حرف‌ها را زده بودیم که از متصدی دفتر درباره اینکه چطور می‌توان از انجام دقیق این کارها مطمئن شد، سوال کردم که گفت: بعد از اینکه زمان مراسم قطعی شد، با هم قرار می‌گذاریم و من با لپ‌تاپی که در اختیار دارم نمونه‌ کارهای قبلی را به شما نشان می‌دهم و در صورت اعلام رضایت شما، قرارداد می‌بندیم.

قیمت دی‌جی "زن" 2 برابر دی‌جی "مرد"همین‌طور در حال نگاه کردن به آگهی‌ها بودم که متوجه شدم برخی از آگهی‌ها که قیمت‌های DJ را اعلام کرده‌اند، در اغلب آنها قیمت DJهای زن 2 برابر مردان است و گویی زنان در این بخش گوی سبقت را از مردان ربوده‌اند و تبحر بیشتری دارند.

با یکی از این دفاتر تماس گرفتم و متوجه شدم در این صنف هم مانند دیگر اصناف، قیمت‌ها متغیر است و این دفتر می‌تواند بهترین منوی خود را با یک میلیون تومان اجرا کند. گروه 5 نفره متحدالشکل، DJ خانم، نیم‌ ساعت اجرای برنامه توسط محمود .ر یا امیر.کاز خواننده‌های زیرزمینی، اجزای تشکیل‌دهنده این برنامه است که گویا به خاطر درجه چندم بودن خواننده‌ها قیمت آن پایین است.

آدرس را تلفنی گرفتم تا دو هفته قبل از مراسم به دفتر آنها بروم و بازهم فیلم عروسی چند بخت‌برگشته از همه‌جا بی‌خبر را ببینم تا مطمئن شوم که کار خوبی اجرا خواهد شد یا نه، فارغ از اینکه فیلم خصوصی مردم را می‌بینم.

5 میلیون تومان؛ هزینه فیلمبرداری ویژه از مراسم عروسیاز قید پیگیری آگهی‌های این بخش گذشتم، زیرا آن‌چه می‌شنوم باورش کمی دشوار است. اما بخوانید ماجرایی باورنکردنی که در حاشیه برگزاری یک عروسی اتفاق افتاده است. با یک آشنا درباره این موضوع صحبت می‌کردم که به نکته عجیبی درباره مراسم عروسی یکی از آشنایانش اشاره کرد.

او به من گفت: یکی از آشنایان من مدتی قبل در کردان کرج مراسم عروسی فرزند خود را در باغ گرفته بود و به برخی از جوانان گفته بود که مسئولان باغ اجازه سرو مشروبات الکلی را نداده‌اند ولی اعلام کرده‌اند که می‌توانید بیرون از باغ مصرف کنید و بعد وارد شوید.

وی ادامه داد: وقتی وارد باغ شدیم متوجه شدم در بخش‌هایی از باغ که دید مناسبی به محل اصلی اجرای رقص ویژه و مختلط مراسم ندارند، تلویزیون‌های LCD قرار داده‌اند تا همه بتوانند هنرنمایی‌های انجام شده در وسط گود را ببینند. وقتی از یکی از نزدیکان داماد پرسیدم که چه‌قدر هزینه این تلویزیون‌ها شده است به من گفت بابت انجام فیلمبرداری با دوربین خاص از این مراسم فقط 5 میلیون تومان داده‌ایم.


هدیه بهترین رقاص؛ عکس خصوصی عروس و داماد
دوستم به من گفت: همچنان مشغول صحبت با این فرد بودم که درباره هدیه به بهترین رقاص مراسم گفت و موهای بدنم را سیخ کرد. او گفت قبل از ورود عروس و داماد به مراسم، آنها را به اتاق مخصوصی برده و عکس هایی از آنها گرفته اند که با چاپ فوری آنها در اندازه کارت پستال، یکی از بهترین عکس های خصوصی را به عنوان هدیه به بهترین رقاص هدیه می دهند


نمایندگان مجلس مشغول کارند؛ مزاحم نشوید

می خواستم موضوع را با نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی در میان بگذارم تا بپرسم چه بر سر ما آمده که در روزنامه هایمان تبلیغ خواننده زن می کنند و در عروسی هایمان این اتفاقات می افتد اما یادم افتاد که نمایندگان محترم مجلس مشغول رتق و فتق امور کلان و اساسی مملکت هستند و واقعا صلاح نیست که برای موضوعات پیش پا افتاده ای مثل این موضوع وقت گرانبهایشان را بگیرم. 
هرچند اگر هم تماس می گرفتم جواب آنها بعد از اینکه از وقوع این اتفاقات ابراز تعجب و بی اطلاعی می کردند، قول مساعد برای پیگیری موضوع بود

نیروی انتظامی هم که باید منتظر بماند تا کسانی که از این وضعیت شاکی هستند با آنها تماس بگیرند تا در اولین فرصت و تنها دقایقی بعد از تماس، خود را به محل واقعه برساند و خاطیان را تحویل مرجع قضایی بدهد.
حدود یک هفته منتظر ماندم تا با یکی از مسئولان نیروی انتظامی درباره این موضوع و اقدامات آنها برای جلوگیری از تکرار آن صحبت کنم، اما آقایان یا در حال عبادت بودند یا داخل جلسه.

پس باید سراغ یکی از مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می رفتم که با عضویت در هیئت نظارت بر مطبوعات، به نوعی در نظارت بر مطبوعات دخیل است.

قانون چه می گوید؟پدرام پاک‌آیین مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، درباره درج تبلیغات خواننده‌های زن در برخی از مطبوعات سراسری گفت: چنین مسئله‌ای را از 2 منظر می‌توان مورد بررسی قرار داد. یکی از منظر قانون مطبوعات و دیگری از نگاه رسالت مطبوعاتی که در هر 2 مورد، قانون مطبوعات حدود این مسئله را مشخص کرده است.

ممنوعیت اشاعه فحشا، منکرات و مطالب خلاف عفت عمومی 
وی خاطرنشان کرد: به لحاظ حدود قانونی بر اساس ماده 6 قانون مطبوعات، اشاعه فحشا، منکرات و مطالب خلاف عفت عمومی همچنین تحقیر و توهین به جنس زن یا تبلیغ تجملات نامشروع و غیرقانونی در مطبوعات ممنوع است. 

مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: اگر در تبلیغات مطبوعات مصادیقی خارج از حدودی که قانون برای آن مشخص شده مشاهده شود، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به مطبوعات در این خصوص تذکر می‌دهد تا نسبت به اصلاح آن اقدام شود و چنانچه این موارد مصداق جرم مطبوعاتی باشد در هیئت نظارت بر مطبوعات مطرح و مورد بررسی قرار خواهد گرفت و در صورت لزوم به دادگاه ارجاع می‌شود. 

توقیف و ارجاع به دادگاه در صورت اثبات اشاعه فحشا توسط مطبوعاتپاک‌آیین با بیان اینکه تشخیص مصادیق اشاعه فحشا و منکرات نیاز به بررسی هیئت نظارت بر مطبوعات دارد، متذکر شد: اگر هیئت نظارت بر مطبوعات پس از بررسی، تشخیص داد که موردی از مصادیق اشاعه فحشا، منکرات و مخالف با عفت عمومی است بر حسب نوع، میزان تخلف و یا مجرمانه بودن ممکن است منجر به تذکر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و هیئت نظارت بر مطبوعات یا توقیف و معرفی به دادگاه شود.

وی یادآور شد: با ارجاع پرونده چنین مطبوعاتی به دادگاه، بر اساس موازین قانونی نسبت به جرم صورت گرفته، تصمیم‌گیری می‌شود. 

لزوم پایبندی مطبوعات به رسالت مطبوعاتی
مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تأکید بر این نکته که غیر از حدودی که قانون برای مطبوعات مشخص کرده مطبوعات باید پایبند به رسالت مطبوعاتی خود نیز باشند، اظهار داشت: التزام مطبوعات به موازین شرعی در رعایت حدود قانونی خلاصه نمی‌شود بلکه قانون مطبوعات فراتر از ترسیم حد و مرزهای قانونی و دعوت به رعایت این حدود، رسالت‌هایی را برای مطبوعات در نظام جمهوری اسلامی در نظر گرفته است. 

پاک‌آئین خاطرنشان کرد: رسانه‌هایی که در نظام جمهوری اسلامی ایران منتشر می‌شوند، وظیفه روشنگری، رشد و ارتقاء فرهنگ اسلامی مردم را نیز بر عهده دارند لذا در بند «د» ماده 2 قانون مطبوعات تأکید شده که مبارزه با مظاهر فرهنگ استعماری و ترویج فرهنگ اسلامی همچنین گسترش فضائل اخلاقی از رسالت‌های ذاتی مطبوعات است.

وی در خاتمه تصریح کرد: قطعا مطبوعاتی که نسبت به رسالت مطبوعاتی خود پایبند هستند به نسبت مطبوعاتی که به این رسالت پایبندی ندارند در نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نحوه برخورد، اعطای یارانه و سایر تسهیلات ویژه مطبوعات یکسان نیستند.

باید منتظر نشست و دید مسئولان مربوط با این اتفاقات غیرقانونی که بدون هیچ نظارتی از انتشار آگهی در روزنامه گرفته تا برگزاری مراسم تا نیمه‌شب است، چگونه برخورد خواهند کرد.


برچسب‌ها: جنایات
+ نوشته شده در  یکشنبه دهم مهر ۱۳۹۰ساعت ۱۶:۳۵ بعد از ظهر  توسط همین نزدیکیها  | 

عکس هایی که حرف میزنند!

+ نوشته شده در  یکشنبه دهم مهر ۱۳۹۰ساعت ۱۶:۳۲ بعد از ظهر  توسط همین نزدیکیها  | 

نان و ارزش آن برای زمامداران!

 
ارزش ناننیمروز بود کشاورز و خانواده اش برای نهار خود را آماده می کردند یکی از فرزندان گفت در کنار رودخانه هزاران سرباز اردو زده اند چادری سفید رنگ هم در آنجا بود که فکر می کنم پادشاه ایران(دولت ماد) در میان آنان باشد سه پسر از میان هفت فرزند او بلند شدند به پدر رو کردند و گفتند زمان مناسبی است که ما را به خدمت ارتش ایران
(دولت ماد) درآوری ، پدر از این کار آنان ناراضی بود اما به خاطر خواست پیگیر آنها پذیرفت و به همراهشان به سوی اردو رفت . 

 

دو جنگاور در کنار درختی ایستاده بودند که با دیدن پدر و سه پسرش پیش آمدند : جنگاوری رشید که سیمایی مردانه داشت پرسید چرا به سپاه ماد نزدیک می شود . پدر گفت فرزندانم می خواهند همچون شما سرباز دولت ماد شوند . 

جنگاور گفت تا کنون چه می کردند . پدر گفت همراه من کشاورزی می کنند . 

جنگاور نگاهی به سیمای سه برادر افکند و گفت و اگر آنان همراه ما به جنگ بیایند زمین های کشاورزیت را می توانی اداره کنی ؟

پیرمرد گفت آنگاه قسمتی از زمین ها همچون گذشته برهوت خواهد شد .

جنگاور گفت : دشمن کشور ما تنها سپاه آشور نیست دشمن بزرگتری که مردم ما را به رنج و نابودی می افکند گرسنگی است کارزار شما بسیار دشوارتر از جنگ در میدانهای نبرد است . 

آنگاه روی برگرداند و گفت مردم ما تنها پیروزی نمی خواهند آنها باید شکم کودکانشان را سیر کنند . و از آنها دور شد . 

جنگاور دیگری که ایستاده بود به آنها گفت سخن پادشاه فرورتیش ( فرزند بنیانگذار دولت ماد،دیاکو ) ! را بگوش بگیرید و کشاورزی کنید . و سپس او هم از پدر و سه برادر دور شد . فرزند بزرگ رو به پدر پیرش کرد و گفت : پدر بی مهری های ما را ببخش تا پایان زندگی سربازان تو خواهیم بود . ارد بزرگ خردمند برجسته کشورمان می گوید : فرمانروایان همواره سه کار مهم در برابر مردم دارند . نخست : امنیت ، دوم : آزادی و سوم : نان .

سخنان  فرورتیش نشان می دهد زمامداران ما از آغاز تلاش می نمودند نان مردم را تامین کنند .
 
یاسمین آتشی - مورخ و نویسنده داستانهای کوتاه تاریخی

+ نوشته شده در  شنبه نهم مهر ۱۳۹۰ساعت ۱۵:۹ بعد از ظهر  توسط همین نزدیکیها  | 

رفع بیماری ها با زنبور عسل

زنبور درمانی
 
 
یونانیان در قدیم از عسل و موم برای تهیه انواع غذاها استفاده می کردند. بعدها، نیش زنبور برای درمان بسیاری از بیماری ها استفاده شد. بقراط و کنفوسیوس (فیلسوف چینی) از این روش برای درمان بیماران استفاده می کردند.
به خاطر آگاه شدن مردم از اثرات بد داروها، مردم رو به درمان های طبیعی آوردند.
مطب های زیادی برای درمان با نیش زنبور در چین گشایش یافت و به سرعت این روش درمانی دراروپا و آمریکای شمالی رایج شد.
زنبور درمانی یکی از انواع آپی تراپی می باشد که در این نوع، تولیدات زنبور برای درمان به کار می رود. در این نوع درمان از گرده افشانی توسط زنبور، موم، عسل خالص و غذای مورد مصرف توسط نوزادهای زنبورها استفاده می شود.
به طور خلاصه، زنبوردرمانی به عنوان جاشینی برای مداوای بیماران به کار می رود و بیمارانی که با داروهای شیمیایی درمان نمی شوند، رو به زنبور درمانی می آورند.
باید تاکید کنیم که این روش باید تحت نظر پزشک یا متخصص این کار انجام شود و از انجام خودسرانه آن باید پرهیز نمود.
 
درمان بیماری ها با نیش زنبور
نیش زنبور به بهبود و درمان این مشکلات و بیماری ها کمک می کند:
1- بیماری های خود ایمنی
2- بیماری های عصبی
3- ام اس (MS)
4- پینه و سختی پوست
5- آماس و ورم پستان
6- گرفتگی عضلات
7- زونا
8- نقرس
9- آسیب به آرنج
10- آسیب به زردپی
11- کمردرد
12- دردهای مزمن
13- اختلال اعصاب
14- کاهش کلسترول خون
15- روماتیسم و درد مفاصل
16- آرتریت یا ورم و التهاب مفاصل
17- افسردگی
18- بیماری های پوستی
19- دردهای قاعدگی
20- واریس یا بزرگ شدن رگ در پاها
21- سندرم خستگی مزمن
22- ناتوانی های جنسی

خصوصیات نیش زنبور
نیش زنبور دارای ترکیبات مختلفی از قبیل: آنزیم ها، پروتئین ها و اسیدهای آمینه می باشد.
این ماده بدون رنگ و دارای مزه شیرین و کمی تلخ می باشد. قابل حل در آب می باشد. اگر با هوا برخورد کند، تبدیل به کریستال سفید متمایل به خاکستری می شود.
نیش زنبور دارای موادی می باشد که به سیستم اعصاب، قلب و غده فوق کلیه کمک می کند.
 
چگونگی روش زنبور درمانی
ابتدا قبل از شروع درمان ، باید میزان حساسیت بیمار را نسبت به نیش زنبور مورد بررسی قرار داد. این کار با استفاده از تزریق مقدار کمی نیش زنبور و توسط 1 تا 2 عدد زنبور انجام می شود.
زنبور درمانی به این صورت است که زنبور را با استفاده از موچین یا انبرک در سطح مورد نظر از بدن قرار می دهند تا آنجا را نیش بزند. برخی افراد به جای استفاده از خود زنبور زنده، تزریق نیش زنبور را در زیر پوست ترجیح می دهند.
نیش زنبور بعد از 15 دقیقه رها می شود و بعد آن را با استفاده از موچین برمی دارند. بین 20 تا 40 نیش باید در هر جلسه زده شود و بیمار باید 3 بار در هفته به مرکز زنبور درمانی مراجعه کند.
درمان با نیش زنبور برای بیماران MS اثرات فوق العاده ای داشته است، از آن جمله افزایش استقامت، کاهش خستگی و همینطور کاهش تشنج و انقباض عضلات.

احتیاط کنید:
اگر شما دیابت، سیفلیس، سل یا آلرژی شدید دارید، از این نوع درمان استفاده نکنید.

بیماران بعد از زنبور درمانی چه احساسی دارند؟
آستانه ی تحمل درد ناشی از نیش زنبور در افراد مختلف، متفاوت است. معمولا بعد از چند ساعت، درد فروکش می کند. اما در برخی افراد نیز ممکن است یک هفته طول بکشد تا درد متوقف شود.
برخی اوقات گذاشتن یخ روی محل نیش زنبور موجب آرام شدن درد ناشی از آن می شود.
 
چگونه می توان فهمید که شخصی نسبت به نیش زنبور آلرژی دارد یا نه؟
در افراد دارای آلرژی به نیش زنبور، علائم زیر دیده می شود:
درد، حالت تهوع و استفراغ، اسهال و سرگیجه، سخت نفس کشیدن و صدای خرخر، کاهش ناگهانی فشار خون و شوک.
 
آیا احتمال خطر در این درمان وجود دارد؟
بیشتر مردم بعد از نیش زدن زنبور، درد و قرمزی محل نیش را تجربه می کنند. دیده شده است که حدود 20 درصد از افراد بعد از درمان دچار خارش، کهیر، خستگی و عصبانیت می شوند.
در اینجا توجه شما را به برخی از علائم و نشانه های بعد از درمان جلب می کنم. لازم به ذکر است که این علائم بسیار نادر و در حدود 8/0 درصد می باشند.
1- مرگ
تعداد کمی از افراد به علت نیش زدن زنبور می میرند. تحقیقات نشان داده است که این تعداد به کمتر از 100 نفر در سال می رسد. مرگ به سبب وجود آلرژی شدید و یا شوک قلبی رخ می دهد.
 
2- آسیب به اعصاب بینایی
این علامت در افرادی بروز می کند که نیش زنبور در اطراف چشم و ابروی آنها وارد شده باشد.
 
3- آنسفالومیلیت یا التهاب مغز و نخاع
اگر نیش زنبور وارد سیستم عصبی شود، این عارضه به وجود می آید.
 
اگر به طور ناگهانی زنبور شما را نیش زد ، چه باید کنید؟
- هر چه زودتر به اورژانس بروید.
- با دقت نیش زنبور را در بیاورید. حدود 2 تا 3 دقیقه طول می کشد تا تمام نیش وارد بدن شود، لذا بیرون آوردن نیش بسیار مهم است.
- برای کاهش تورم در محل نیش، یخ بگذارید.
- محل نیش را با آب تمیز و صابون بشویید.


برچسب‌ها: رفع بیماری با زنبور عسل, علمی پزشکی
+ نوشته شده در  چهارشنبه ششم مهر ۱۳۹۰ساعت ۱۴:۳۹ بعد از ظهر  توسط همین نزدیکیها  | 

توصیه هایی براي امنيت شخصی


توصیه های یک پلیس...
براي امنيت شخصي...
1- قویترین قسمت بدن شما آرنجتان  میباشد...
در صورتیکه به اندازه کافی به شخصی نزدیک هستید که بتوانید از آرنجتان استفاده نمایید، این کار را انجام دهید...
2- در صورتیکه دزدی از شما کیف پولتان را خواست، آن را به او تحویل ندهید
کیف را به سمتی دور، ترجیحا در حیاط منزل مجاور پرتاب کنید...
ممکن است این شانس وجود داشته باشد که دزد به کیف شما بیش از خود شما علاقه نشان دهد و به سمت کیف برود در این لحظه شما فرار کنید...
3- در صورتیکه شما را داخل صندوق ماشین انداخته اند چراغ های عقب را در آورید...
و دستتان را از سوراخ بیرون برده، دیوانه وار آن را تکان دهید راننده شما را نمیبیند،...
 اما سایرین میبینند. این کار جان افرادی ر نجات داده است...
4-  خانم ها معمولا عادت دارند که هنگامیکه پس از خرید یا کار وارد اتومبیل خود می شوند...
در آن بنشینند و کارهای دیگر انجام دهند ممکن است کسی شما را زیر نظر داشتهباشد...
و در یک فرصت مناسب از در سمت پیاده رو وارد اتومبیل شده اسلحه یا چاقویی را به طرف شما بگیرد و به شما گوید که به کجا بروید و حوادث ناگوار بعدی به وقوع بپیوندد.
به محض اینکه وارد خودرو شدید، درها را قفل کرده و محل را ترک کنید اگر هنگامیکه سوار خودرو شدید،...
شخص دیگری نیز در اتومبیل بود و اسلحه ای را به سمت شما نشانه رفت متوقف نشوید...
تکرار میکنم اتومبیل خود را متوقف نکنید به جای ترمز کردن،...
پای خود را بر روی گاز فشار دهید و با سرعت به چیزی بکوبانید که ماشین خرد شود ...
كمربند ايمني و يا کیسه هوا جان شما را نجات خواهد داد...
و اگر دزد دیگری در صندلی عقب نشسته باشد به محض برخورد ماشين با مانع...فرار کنید،
كه فرار كردن بهتر از این است جسد شما را در جایی پیدا كنند...
5- چند نکته هنگام سوار شدن به ماشین در یک پارکینگ مسقف یا سرپوشیده:
حواس خود را جمع کنید. اطراف خود، درون ماشین و صندلی عقب را نگاه کنید ...
زمین سمت پیاده رو را نگاه کنید... اگر ماشین شما در کنار یک ون بزرگ پارک است...
از در سمت پیاده رو سوار اتومبیل شوید بیشتر قاتل های زنجیره ای
قربانیان خود را در حالیکه می خواهند سوار ماشین شوند به داخل ون میکشند...
به ماشینی که در سمت خیابان و یا پیاده رو، نزدیک ماشین شما پارک است نگاه کنید...
اگر مردی تنها در صندلی ای که نزدیک ماشین شما است، نشسته است به عقب برگردید و با یک نگهبان یا پلیس به ماشین خود نزدیک شده و سوار شوید...
6- همیشه از آسانسور به جای پله استفاده نمایید...
راه پله ها مکان هایی ترسناک برای تنها بودن هستند و بخصوص در شب مکان های خوبی برای انجام جنایت و زورگیری می باشند...
7- در صورتیکه شخصی اسلحه دارد و شما از او فاصله بيش از سه متر دارید يقينا بهتر است كه بدوید...
شخص مهاجم فقط مي تواند بدون دقت به شما شلیک کند ...
در حالیکه شما یک هدف متحرک هستید، احتمال اینکه تیر به شما بخورد 4 درصد است...
و همچنین به احتمال زياد محلی از بدن که مورد اصابت گلوله قرار میگیرد، یکی ازاعضاي حیاتی بدن شما نیست... ترجیحا به صورت زیک زاگ بدوید...
 8- خانم ها معمولا تلاش می کنند که عاطفي و دلسوز و شفیق باشند ...
اينطور زنانه و لطيف كه تابحال رفتار داشته ايد و با اين شرايط خاص متفاوت برخورد كنيد...!
براي همه كس اينطور نرم رفتار كردن اشتباه است و دیگر بس است...!!!  
 این رفتار ملايم ممکن است به شما صدمه زده و یا حتی به کشته شدنتان منجر شود...
 رهبر باندی که یک قاتل بود و قتل های زنجیره ای انجام میداد مردی خوش تیب و با سواد بود. از حس شفقت زنان سوء استفاده میکرد : با عصایی در دست لنگان لنگان راه میرفت و برای سوار شدن به اتومبیل خود درخواست کمک میکرد...
9- نکته امنیتی دیگر:
شخصی به من گفت که دوستش صدای گریه یک بچه را شب هنگام در راهرو آپارتمان شنیده است...
 و بدلیل اینکه دیر وقت بوده به پلیس زنگ زده است... او فکر میکرد که این عجیب است...
پلیس به او گفت: هرکاری که میکنی، در را باز نکن... زن گفت که این مانند صدای یک بچه است که انگاراز پنجره به بیرون خزیده و ممکن است وارد خیابان شود... او نگران بچه است...
پلیس گفت، یکی از واحدهای اعزامی ما در راه است... هر کاری که میکنی، در را باز نکن!...
پلیس به او گفت که آنها فکر میکنند که یک قاتل قتل های زنجیره ای صدای یک بچه را ضبط کرده است و با استفاده از آن زنان را با فکر اینکه کسی یک بچه آنجا گذارده است، به بیرون از خانه میکشاند...
او گفت که آنها هنوز این موضوع را تایید نکرده اند. اما تعداد زیادی خانم تماس گرفته و میگویند هنگامیکه شب هنگام در خانه تنها بوده اند، صدای گریه یک بچه را از بیرون در میشنوند...
10-       اگر صدای چکه آب از شیرهای بیرون خانه در نیمه شب شنیدید...
هرگز از منزل خارج نشوید و با تماس، از همسایه های خود کمک بگیرید...
ارسال این متن به دوستانتان می تواند روشنگر آنها باشد و از خطرات بالقوه رهایی یابند

این متن را فردی ایمیل کرد بخوانید و از کارت بانکی خود محافظت کنید

با سلام
اينجانب حدود 1 ماه پيش جهت برداشتن مبلغي پول به عابر بانكي مراجعه كردم
تا خواستم عمليات برادشت را انجام دهم يه آقايي اونجا ايستاده بود خيلي
خوشتيب ازم پرسيد چه مبلغي مي خواي از حسابت برداشت كني جواب دادم مبلغ
ناچيز . دوباره بهم گفت من پول زيادي نياز دارم 200000تومان برداشت كردم
مي تونم 1800000تومان به حساب شما انتقال بدم تا برام از حسابتان برداشت
كنيد من هم بخاطر اينكه كارش را بيفته اين كار رو قبول كردم و عمليات
انتقال به حسابم و برداشت رو انجام دادم و مبلغ انتقالي رو بهش دادم و به
سوي خونه راهي شدم بعد دو هفته از طريق آگاهي فرديس احظار شدم و معلوم شد
كه كارت سرقتي بوده و آقاي به اصطلاح خوشتيب دزد بوده و كارت رو سرقت
كرده بودكل مبلغي كه از كارت دزدي به حساب من منتقل شده بود توسط آگاهي
از من گرفته  شدو به صاحب كارت داده شده اون روز سه نفر مثل من طعمه اين
آقاي دزد خوشتيب قرار گرفته بودند وعين سه تامون متضرر شديم ؛ اگر با اين
گونه افراد در عابر بانكها برخورد كرديد جهت انتقال وجه به حسابتان كه
برايش برداشت كنيد اصلاً قبول نكنيد چون مثل من گرفتار خواهيد شد به
ديگردوستان و همكاران و بستگان خود اطلاع رساني كنيد


برچسب‌ها: اموزش امنيت شخصی
+ نوشته شده در  چهارشنبه ششم مهر ۱۳۹۰ساعت ۱۴:۲۱ بعد از ظهر  توسط همین نزدیکیها  | 

ادامه سریال و ماجرای سه هزار میلیارد اختلاص در7 بانک

امیرمنصور خسروی معروف به آریا 3 سال است که فوت شده‌!!
 

فردی به نام امیرمنصور خسروی معروف به آریا وجود ندارد و 3 سالی است که فوت شده است.
آفتاب: سایت خبرآنلاین نوشت: بر اساس شنیده‌ها فردی که نامش بعنوان متهم پرونده اختلاس در رسانه‌ها تحت عنوان امیرمنصور امیر خسروی مطرح شده، کسی است که 3 سال پیش فوت شده است. 

منابع نزدیک به این خاندان می‌گویند در حال حاضر شخصی به عنوان امیرمنصور خسروی وجود خارجی نداشته و ایشان قریب 3 سال است فوت نموده (امیرمنصور خسروی معروف به آریا) ایشان پدر اخوان خسروی بوده و به‌خاطر علقه عاطفی که بین ایشان و پدرشان برقرار بوده اسم هلدینگ‌، گروه و مجموعه سرمایه‌گذاری‌های این مجموعه به نام امیرمنصور خسروی(اریا)انجام می‌گرفت در حالیکه( گاد فادر) همه‌کاره و شخصی که کلیه مسایل اخیر حول ایشان دور می‌زند کسی نیست جز شخص آقای مه‌افرید امیرخسروی (که برخی رسانه‌ها به اشتباه تصور کرده‌اند این نام از آن فردی مونث است!). 

+ نوشته شده در  سه شنبه پنجم مهر ۱۳۹۰ساعت ۱۶:۵۵ بعد از ظهر  توسط همین نزدیکیها  | 

افزایش تجاوز جنسی سربازان آمریکایی به همرزمانشانلس‌آنجلس تایمز افشا کرد:
افزایش تجاوز جنسی سربازان آمریکایی به همرزمانشان
American soldiers to rape the comrades


تا هنگامی که از آنها پرسیده نشود که آیا مورد آزار جنسی قرار گرفته‌اند یا خیر، آنها هرگز خودشان به این تجربه تلخ اقرار نمی‌کنند. تاکنون 125 هزار سرباز آمریکایی هر دوی این عارضه‌ها را داشته‌اند.

روزنامه «لس‌آنجلس تایمز» در گزارشی، به بررسی وضعیت تجاوز جنسی به نیروهای آمریکایی در عراق و افغانستان پرداخت.

به گزارش سرویس بین‏الملل «تابناک»، این روزنامه آمریکایی مدعی شد، بنا بر مطالعه انجام شده از سوی بازرسان بخش رسیدگی به امور نظامیان آمریکایی، گفته شده که از هر هفت نظامی زن آمریکایی مستقر در مناطق جنگی افغانستان و عراق، یک نفر آنها مورد آزار جنسی مردان هم‌قطار نظامی‌شان قرار گرفته‌اند.

از سوی دیگر، سربازان مرد نیز از این حملات در امان نبوده‌اند، به گونه‌ای که بنا بر آمار به دست آمده از سوی این گروه، از هر صد نظامی مرد، هفت تن آنها، مورد تجاوزات جنسی نظامیان همجنس‌باز خود قرار گرفته‌اند.

لس‌آنجلس تایمز افزود: مطالعات انجام شده روی زنان سربازی که مورد حملات جنسی قرار گرفته‌اند، نشان می‌دهد که این زنان نسبت به دیگر زنانی که مورد این گونه تجاوزات قرار نگرفته‌اند، به میزان دو و نیم برابر بیش از آنها دچار بیماری خطرناک ناهنجاری روانی شده‌اند.

همچنین نظامیان مردی که مورد تجاوزات همجنس‌بازانه قرار گرفته‌اند، یک و نیم برابر بیش از دیگر سربازان مردی که این اتفاق برایشان رخ نداده، مستعد بیماری ناهنجاری روانی هستند.

بنا بر این گزارش، تاکنون رابطه بین افزایش بیماری‌های روانی و تجاوزات جنسی در میان سربازان کشف نشده بود و این نخستین باری است که چنین رابطه مستقیمی بین این دو عارضه دیده می‌شود.

این روزنامه در گزارش خود می‌‌افزاید: یک نفر از بازرسان این بخش درباره این تحقیقات می‌گوید: تاکنون 125 هزار سرباز آمریکایی هر دوی این عارضه‌ها را داشته‌اند. البته تا هنگامی که از آنها پرسیده نشود که آیا مورد آزار جنسی قرار گرفته‌اند یا خیر، آنها هرگز خودشان به این تجربه تلخ اقرار نمی‌کنند.

این مرکز در حال حاضر، برنامه ویژه‌ای را درباره راه‌های جلوگیری از خشونت‌های جنسی و چگونگی پاسخ به آنها طراحی نموده است که به زودی تکمیل می‌شود و دست‌اندرکاران این برنامه امیدوارند تا طرح جدید آنها بتواند در آینده، نتایج مثبتی داشته باشند و از افزایش آمارهای وحشتناک و روزافزون جنسی در میان سربازان آمریکایی جلوگیری کند.
گفتنی است، این روزها، نوعی بیماری خطرناک روانی به نام «ناهنجاری روانی تخریب کننده قوای ذهنی» در میان سربازان آمریکایی برگشته از جنگ، بسیار شایع شده است.


برچسب‌ها: افزایش تجاوزسربازان امریکایی
+ نوشته شده در  سه شنبه پنجم مهر ۱۳۹۰ساعت ۱۶:۲۵ بعد از ظهر  توسط همین نزدیکیها  | 

تصاویر و فیلم از دموکراسی آمریکایی!در زندان ابوغریب و در شهرهای عراق و افغانستان+دانلود


Images and videos of American democracy! At
 Abu Ghraib prison in Iraq and Afghanistan and in cities. Download
قسمت 1:
تصاويری از شكنجه در زندان ابوغريب
Images of torture at Abu Ghraib prison


http://www.iranianshistoryonthisday.com/photos/abu2.jpghttp://www.jamejamonline.ir/Media/images/1387/03/31/100941658412.jpg


جسد درحال گندیدن یک عراقی در زندان ابوغریب

abugharibs.jpg
قسمت 2:

فیلمی از عراق با صحنه هایی نادر

Americans from the Iraq debacle and the filmاز اینجا دانلود کنید

5mb


قسمت 3:

فیلم اتش زدن جسد یک افغان بعد از کشتنش بدست نیروهای امریکایی

Kill him dead after a fire in Afghanistan, the U.S.

از اینجا دانلود کنید


قسمت 4:

فیلمی از حقایق شکنجه گاههای ابوغریب
Abu Ghraib
+ 22 
فیلمی از حقایق شکنجه گاههای ابوغریب
این صحنه ها بسیار هولناک و شنیع و زشت و ضدبشری است
فقط نمونه هایی از حقوق بشر امریکایی که مدعی ان هستند


aviاز اینجا دانلود کنید

mpg4از اینجا دانلود کنیدقسمت 5:

سرباز امریکایی و شلیک به یک شهروند زخمی عراقی
 American soldiers shot and wounded an Iraqi citizen


aviاز اینجا دانلود کنید
mpg4از اینجا دانلود کنیدبرچسب‌ها: دموکراسی امریکا در ابوغریب, دانلود
+ نوشته شده در  سه شنبه پنجم مهر ۱۳۹۰ساعت ۱۶:۵ بعد از ظهر  توسط همین نزدیکیها  |